Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Šárka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16173, komentáře < 7 dní: 297, komentářů celkem: 395919, adminů: 60, uživatelů: 5073  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 202 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

vatatu
ivanp
dzehenuti

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108471334
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Který Kristus je pravý ?
Vloženo Čtvrtek, 03. březen 2022 @ 15:00:22 CET Vložil: Tomas

Zkušenosti poslal Frantisek100

Je škoda, že se po tolika letech  vrací dětství a mládí, kde jsou i bolestivé vzpomínky. Vrcholem utrpení je, když nemůžete nic změnit a ani pomoci a cítíte bolest. Pak vám nějaký pobožný, který se chlubí Kristem, začne vytýkat, že nemáte jeho  Krista, kterého František vnímá u něho jako kapitalistického.

   Tatínek umíral  a František chodil do školy. Jaký byl ten František sobec, jak asi miloval prachy ?  Když zemřela maminka rok předtím, šel si tatínek půjčit peníze na cestu do krematoria, protože malý důchod 520 Kč měl přijít  za týden. Bylo třeba asi 100 korun na vlak pro dvě osoby a kytku na rakev. On se ten František nepostaral o tatínka a rodiče? Nechápu, jak tak může psát člověk, který se tak chlubí svým Kristem. Ale co je to za Krista?  František v té době věřící nebyl. Ostatně v okolí nikdo. Spolužáci také ne a učitele také ne. Kde se měl dozvědět o tom, že stačí se pomodlit  a bude vše vyřešeno?? Budou peníze na cestu, tatínek se uzdraví?? 


Nic takového nefunguje. František to musel nějak protrpět. Co bylo krásné, bylo to, že na pohřeb tatínka s ním do města jela skoro třetina třídy. Dostala na to od ředitele volno. A k narozeninám, které byly osmnácté, se mu složili spolužáci na hodinky. Neuvěřitelné. A František? Připravoval se na maturitu. Díky tomu nepřemýšlel o své situaci. Hned den po pohřbu šel večer do kina, protože by se doma zbláznil v té samotě a při pohledu na prázdnou postel vedle. Co je modlitba neznal. A kdyby znal, pomohlo by mu to??  Možná jen zklidnilo ale on nepochopitelně celkem klidný byl. Musel.  Trápení se dostaví vždy později. Vánoce u příbuzných nestály za nic. Na Silvestra zůstal nezletilý František doma a poslouchal rozhlas po drátě a dělal si otázky k maturitě. Kolem desáté zaklepala sousedka na dveře. "Františku, pojď k nám, u nás je veselo." A také bylo. Starší manžele zde měli své tři dospělé syny se svými přítelkyněmi. Jeden z nich bez přítelkyně. Hráli se karty a popíjeno nějaké domácí vínko, na stole ležely nějaké dobroty. Půlnoc. Všichni si podáváme ruce a jejich maminka ho políbí. Nepamatuje si na poslední polibek maminky aspoň deset let. Byla stále dost nemocná, asi nějaká skleróza, váha 35 kg, hrozné. Ten polibek po něho znamenal mnoho. Není sám a je aspoň někdo, kdo ho má rád. 

 Za půl roků  poznal hodné věřící lidi a tam díky nim změnil svoji duchovní orientaci směrem k Bohu.  Pak bohužel poznával, že je to často i politika.  Nevěděl  skoro nic o Pánu Ježíši, ale věřil do roku 89, že křesťané a křesťanství je něco úžasně krásného. Na koleji zase bylo temno a těžko. Vše nějak dolehlo, ale nakonec  našel dívku i nový domov. Bral  to jako dar od Boha. Možná, kdyby byl nevěřící, by se těm útokům pobožného Cizince vůbec nevěnoval a řekl si, že jde o náboženského náfuku, se kterým nemá smysl se bavit. Ale jako věřícího od údajně také věřícího, který se tak chlubí jak jedině on správně věří a má pravého Krista,  to bolí.  Burcuje to v něm nenávist a až vede  dokonce k pochybnostem o Bohu a Ježíši. Pak je i vulgární a plný afektů. František prý věří jen na prachy. Má kapitalistického Krista. A jakého mám ten Cizinec? Nelže?? A co když těch Kristů je víc a každý je vymyšlený podle dané situace. Který Kristus je pravý a který je znetvořená nepodařená kopie. Ve kterého věří ti, co nyní válčí?   

"Který Kristus je pravý ? " | Přihlásit/Vytvořit účet | 46 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Který Kristus je pravý ? (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Čtvrtek, 03. březen 2022 @ 15:34:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Na Silvestra zůstal nezletilý František doma a poslouchal rozhlas po drátě a dělal si otázky k maturitě. Kolem desáté zaklepala sousedka na dveře. "Františku, pojď k nám, u nás je veselo." A také bylo. Starší manžele zde měli své tři dospělé syny se svými přítelkyněmi. Jeden z nich bez přítelkyně. Hráli se karty a popíjeno nějaké domácí vínko, na stole ležely nějaké dobroty. Půlnoc. Všichni si podáváme ruce a jejich maminka ho políbí. Nepamatuje si na poslední polibek maminky aspoň deset let. Byla stále dost nemocná, asi nějaká skleróza, váha 35 kg, hrozné. Ten polibek po něho znamenal mnoho. Není sám a je aspoň někdo, kdo ho má rád. 

Mě na tvých příbězích fascinuje, jak si můžeš pamatovat tolik detailů z dětství a mládí. A ještě věkově jsi dál než já. Já si pamatuju z dětství  a dospívání jen ty obecné věci a hlavně sportovní aktivity venku. Dovedu si vybavit ty lokality, sportovní hřiště, sjezdovku, řeku, bazén, apod. Ale tak jako ty si vybavit nějaký konkrétní den, že jste hráli karty, jaké dobroty ležely na stole, že jste si podávali ruce, pak tě políbila sousedovic paňmáma, kolik vážila kg, atd. tak to koukám. To máš fenomenální paměť, víš to? Hele, ale to může být právě tvůj problém. Tobě tehdy vznikla nějaká duševní zranění a ty se přes to nepřeneseš díky tomu, že ti to mozek nesmazal. Mně se v životě taky stalo hodně různých událostí, jak dobrých, tak zlých, ale můj mozek je více gumový :-) a maže a maže :-) Tak nevím, co je lepší... zda mít mozek fenomenálně přesný jako ten tvůj nebo milosrdně gumový jako můj :-)Re: Který Kristus je pravý ? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 03. březen 2022 @ 16:31:03 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  A teď ten František chodí nadávat lidem do diskuzí, lhát, pomlouvat, útočit, převracet, rozhazovat kolem sebe svou nenávist, volání po válce, fandění agresorům a vraždění. A svoje bohy, které si vymyslel a straší ho v hlavě. Bohy, které odpovídají zločinecké ideologii, která tu vládla a mimo jiné způsobila těžkou chudobu lidí - a zřejmě i chudobu Františka.

  Teď zrovna útočíš na Cizince a pomlouváš ho, jindy sis zase vybral jiné lidi, kteří ti napsali něco k tvé nenávisti a k tomu, co tu v diskuzích vyléváš z tvého života.

  Pomůže ti to alespoň Františku, když si zanadáváš a hodíš si na druhé ty tvoje "kristy" a "bohy", co sis vytvořil? Uleví se ti? Uleví se ti, když hodíš na druhé výčitky, které si vyrábíš, které si nosíš v sobě?

  Odhaduji, že ne. Nadávání a přehazování tvého života a tvých postojů na druhé lidi není způsob, jakým se dá vyřešit zlá minulost.Ve kterého věří ti, co nyní válčí?   

  To bys měl ty napsat a vědět. 

  Psal jsi tu "Díky Bohu za Putina", že a taky jsi psal, že souhlasíš s Putinem a modlíš se za něj.

  A taky jsi psal, že "Putin a Rusové se nebojí. To už není komunistická země, ale země hluboce věřících.

  Tak když jsou "hluboce věřící ti, co nyní válčí", tak bys snad mohl vědět, ve kterého boha?

  ToníkRe: Který Kristus je pravý ? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 03. březen 2022 @ 18:04:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku, Františku, Františku stále se zde mrskáš pocitem ublíženosti, frustrace z prožitého života a hledáš viníka všude kolem, jen ne v sobě. Ty si to stále nepřiznáváš, ty nejsi věřící v Boha. Utekl jsi od jeho Církve, ale protože není od Boha kam utéct propukáš zde v nářek připomínající Židy truchlící nad rozvalinami Jerusalema. Pokud si to stále nepochopil tímto fňukáním, kňouráním, nářkem si v životě nepolepšíš. Re: Který Kristus je pravý ? (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Neděle, 06. březen 2022 @ 11:47:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Františku, ty neznáš skutečného pravého živého Pána Ježíše Krista? Jestli ne, tak kdo nebo co ti v tom brání? Víme, že je to Satan, kdo tomu brání, jak může, i když ve skutečnosti nemůže, když mu nedáš prostor, místo ty! Pán se ti chce dát poznat, ale chceš to i ty? Pán Ježíš tě neznásilní, On chce slyšet tvé: "Ano, Pane, díky Otče." Řekneš Mu to? Chceš Jej skutečně znát a poznávat a žít s Ním, Jeho, pro Něho, skrze Něho a Jemu? Je to na tobě, ne na komkoli jiném kolem tebe. Možná ti v tom může pomoci tvá žena, ale rozhodnutí musíš udělat ty sám za sebe. Tož tak.Stránka vygenerována za: 0.56 sekundy