Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Kristýna.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 11, článků celkem: 16727, komentáře < 7 dní: 488, komentářů celkem: 435556, adminů: 60, uživatelů: 5259  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 210 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119504792
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Království světa vs. Království Boží
Vloženo Úterý, 09. červenec 2024 @ 13:49:48 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

V tomto vesmíru existují dvě království. Většina lidí, žijících na tváři země, žije v království světa, v němž vládne satan.

A pak je zde Království Boží, nebes, Království našeho PÁNA a Jeho KRISTA.

Bible říká, že se království světa stalo (ve skutečnosti tedy stane) Královstvím našeho PÁNA a Jeho KRISTA a bude kralovat na věky věků. Než to nastane, existují na zemi dvě království, z nichž jedno je viditelné a druhé je neviditelné. Jedno vládne zjevně a druhé skrytě.

Království Boží je tam, kde je přítomen Bůh v osobě Pána Ježíše Krista. V současnosti je to na zemi jen tam, kde se sejdou lidé v Jeho jménu - lidé, kteří mají dvojí občanství. Narodili se na zemi pozemským rodičům a později se narodili znovu z vody a z Ducha, tj. z Boha Otce a z Jeho vůle jako součást Boží rodiny a stali se občany Božího (nebeského) království, do něhož byli Bohem přeneseni z pravomoci temnoty, aby v Jeho nebeském království žili.

Boží království je spravedlnost, pokoj a radost v Duchu Svatém a žít v něm je možné zase jen v Duchu Svatém. Pokud člověk nemá Ducha Božího, Kristova, není Božím dítětem, nemůže do Božího království ani vejít ani v něm žít.

Pán Ježíš učil a učí své učedníky, aby se modlili, aby Boží království přišlo z nebe na zem a naplnilo celou zemi známostí Boží slávy a našeho Pána Ježíše Krista. To nastane, jak je zmíněno výše, při druhém příchodu Pána Ježíše Krista, který Království nebes na zemi skrze soud nad národy ustanoví z trůnu své slávy po porážce a odstranění Antikrista v bitvě u Armagedonu.

Do té doby se každé Boží dítě rozhoduje, ve kterém království bude žít, tzn. jestli bude chodit podle těla nebo podle Ducha. Žít v Božím království se Boží dítě musí naučit, neboť mu to není v lidské přirozenosti dáno. Potřebuje Boží věčný život v Kristu k tomu, aby mělo účast na Božské přirozenosti. A nepotřebuje v tím životě nejen žít, ale i růst, neboť růst je charakteristickou vlastností Božího života, který je nezbytný k naší proměně z člověka na Božího člověka. Jan Křtitel řekl, že se musí menšit, aby Pán Ježíš mohl růst. To se týká každého Božího dítěte, každého Kristova učedníka, aby dovolil Pánu Ježíši Kristu, aby v něm rostl a rostl, dokud neobsadí a nenaplní svým Duchem celou bytost člověka, každý kout jeho domu, který se má stát Božím příbytkem (srdce), chrámem Ducha Svatého (tělo), mající mysl Kristovu, majíc v sobě totéž smýšlení, jaké bylo v Kristu Ježíši, když chodil po zemi.

V podstatě jde tedy o to, aby se Pán Ježíš Kristus stal naším všezahrnující náhradou - Tím, Kdo žije v nás, skrze nás, s námi a místo nás. Když Pánu Ježíši dáme všechen potřebný prostor, veškerou potřebnou spolupráci k záchraně (proměně, obnově) naší duše, což je cíl naší víry, aby se toto vše stalo, staneme se my v Něm tím, kým a čím nás chce Bůh v Kristu mít.

Tož tak.

"Království světa vs. Království Boží" | Přihlásit/Vytvořit účet | 16 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Království světa vs. Království Boží (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Úterý, 09. červenec 2024 @ 15:12:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
V tomto vesmíru existují dvě království. Vložil: Willy


Ha ha, Willy, ty jsi v tom článku o vesmíru nepsal. Jen o tvých fantaziích ve tvé hlavě. 

Jestli se chce někdo dozvědět o tom, co se reálně ve vesmíru nachází, tak třeba tato přednáška od Petráska o exoplanetách mu to naznačí. 

https://www.youtube.com/watch?v=AvmRliDdge4Re: Království světa vs. Království Boží (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 10. červenec 2024 @ 07:25:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Než to nastane, existují na zemi dvě království, z nichž jedno je viditelné a druhé je neviditelné. Jedno vládne zjevně a druhé skrytě.

  Ahoj Willy.

  Boží království je neviditelné a skryté jen pro lidi, co (zatím) nevidí. 

  A to ještě ne pro úplně všechny. Jsou i lidi, co nejsou v Božím království a přesto jim Bůh dá Boží království vidět.


Do té doby se každé Boží dítě rozhoduje, ve kterém království bude žít, tzn. jestli bude chodit podle těla nebo podle Ducha. 

  To je ale pak takové "Boží dítě" v (ne)pěkném průšvihu a je to škoda, že takhle marní čas. 

  Trochu podobné, jako když si někdo vybírá dobro a zlo, rozhoduje se, jestli udělá dobro, nebo zlo. 


Žít v Božím království se Boží dítě musí naučit, neboť mu to není v lidské přirozenosti dáno. Potřebuje Boží věčný život v Kristu k tomu, aby mělo účast na Božské přirozenosti.
¨
  Tak. Proto Boží dítě odloží starou lidskou přirozenost. Dobře to píše Pavel:

  Vy však jste se o Kristu takto neučili, pokud jste jej vskutku slyšeli a byli v něm vyučeni tak, jak je pravda v Ježíši, že totiž máte odložit toho starého člověka, který žije podle dřívějšího způsobu života a hyne v klamných žádostech, obnovovat se duchem své mysli a obléknout toho nového člověka, který byl stvořen podle Boha ve spravedlnosti a svatosti pravdy. 

  Proto odložte lež a ‚mluvte pravdu každý se svým bližním,‘ neboť jsme údy téhož těla. ‚Hněvejte se, a nehřešte;‘ slunce ať nezapadá nad vaším hněvem. Nedávejte místo Ďáblu. Zloděj ať již nekrade, ale ať raději pracuje a dělá vlastníma rukama něco dobrého, aby měl co dávat tomu, kdo má nedostatek. Z vašich úst ať nevychází žádné špatné slovo, nýbrž jen takové, které je dobré k potřebnému budování, aby dalo milost těm, kdo je slyší.

  To se určitě Boží dítě učí, když to neumí. Ale nerozhoduje se, jestli to bude dělat, neno ne. To potřeba není, se rozhodovat, jestli tohle bude dělat, nebo to dělat nebude.


V podstatě jde tedy o to, aby se Pán Ježíš Kristus stal naším všezahrnující náhradou - Tím, Kdo žije v nás, skrze nás, s námi a místo nás. Když Pánu Ježíši dáme všechen potřebný prostor, veškerou potřebnou spolupráci k záchraně (proměně, obnově) naší duše, což je cíl naší víry, aby se toto vše stalo, staneme se my v Něm tím, kým a čím nás chce Bůh v Kristu mít.

  To byl začátek naší víry. Začátek našeho života, že jsme Ježíši dali ten všechen potřebný prostor. To bylo to základní životní rozhodnutí. Dobře to říká VK v kázáních, byť to jen občas okrajově zmíní.

  ToníkRe: Království světa vs. Království Boží (Skóre: 1)
Vložil: Magdalena07 v Středa, 10. červenec 2024 @ 16:35:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Willy:
"Do té doby se každé Boží dítě rozhoduje, ve kterém království bude žít"

Jestli jsem Božím dítětem, tak už je o mně rozhodnuto, že do Jeho Království patřím už teď na Zemi a pak budu i s Ním i  v Jeho království

Pokud nejsem Božím dítětem, mohu se rozhodovat jak chci, ale stejně mi to není k ničemu, protože jen a jen On rozhoduje kdo bude s Ním!!!Re: Království světa vs. Království Boží (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 11. červenec 2024 @ 20:34:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
A o čem chcete diskutovat? O tom co vám nalévá sluha Satana? Nebo on již není prorok, jak se k tomu hlásil? Zapněte mozek a nenechte si nalévat do hlavy blouznění fanatika. Roky a roky jste měli na to vyrůst v křesťany s pevnou vírou. Nikam jste nevyrostli, naopak až na dno jste spadli a výsledkem je, že si zde mnozí léčí svá traumata a komplexi. Najděte konečně odvahu a postavte Boha na první místo ve svém životě a přestanete blouznit. Re: Království světa vs. Království Boží (Skóre: 1)
Vložil: Pepik_pepik v Neděle, 14. červenec 2024 @ 08:36:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


to je zuzo teorie. jak to dat do praxe?
znam u nas jednoho vola, kterej se porad ohani svatejma kecama a za celou dobu se nedostal dal nez k tem furt stejnejm kecum, event. prazdnejm modlitbam... koneckoncu vetsina lidi porad opakuje stejne stereotypy, podle toho, na co si uz zvykli... - vyvoj - ucit se, ucit se, ucit se, jak rikal jeden nemeckej agent... me obrovsky vyucuje prijimani nebeskyho svetla od Pana z Jeho slova v Pismu, tj. 66 knih od 1. Moj. az do Zjeveni - nenasel jsem lepsi moznost pro vsechny... good luck


Stránka vygenerována za: 0.23 sekundy