Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Kristýna.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 11, článků celkem: 16727, komentáře < 7 dní: 488, komentářů celkem: 435556, adminů: 60, uživatelů: 5259  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 211 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119504799
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Chytrá léčka Satanova / aneb OPRAVDOVÉ POSLÁNÍ KŘESŤANA
Vloženo Úterý, 09. červenec 2024 @ 14:36:27 CEST Vložil: Tomas

Zkušenosti poslal brusle7


Milovaní. Chtěla bych se s Vámi zamyslet nad tím, co je a není opravdovým posláním křesťanů?


Poslání křesťana - ANO: 

Svědčit svým životem tak, jako Kristus. Milovat Boha a bližní tak, jako Kristus. Dát svůj život za své bližní, tak jako Kristus (budeme-li v této situaci).


A co není posláním křesťana - NE:

Dělat ze sebe Boha a jménem Boha převychovávat a napomínat druhé. Jednat v zastoupení jménem Boha (hraničí s rouháním). 

Tato lstivá a zákeřná  léčka Satana přivedla lidstvo už do mnohých zbytečných válek, utrpení mnohých  a nedozírných lidských omylů a neštěstí. Prosím, nespolupracujme v tomto s Ďáblem, pokud si říkáme KŘESŤANÉ.


Budu ráda za doplnění ANO - NE :-)


7.7.2024
Brusle7

"Chytrá léčka Satanova / aneb OPRAVDOVÉ POSLÁNÍ KŘESŤANA " | Přihlásit/Vytvořit účet | 80 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Poslání křesťanů (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 10. červenec 2024 @ 08:23:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Dost divná otázka. 

  Co je "křesťan" probíráme jinde v diskuzi.

  Slovem "křesťan" byli v Písmu nazváni učedníci Pána Ježíše. Nebo také následovníci Ježíše (ne následníci). Tedy lidé, co dělají to, co dělal Ježíš, protože je to jejich přirozenost, narodili se tak a je jim to vlastní. Žijí to, co jim dal Bůh v novém životě. 

  Určitě to "být křesťan" znamená "jednat v zastoupení jménem Boha". A jsou situace, a často, kdy je to potřeba. A určitě to nehraničí ani s rouháním, ani to nemá nic společného s rouháním, ale je to jediné východisko pro lidi v dané situaci.

  Když to vezmu na svoji situaci, starého života, co tu často cituju - pokud jsme byli v temnotě, beznaději, tak jsme nepotřebovali hezká slova nebo psychofarmaka či soucit, ale potřebovali jsme vysvobození. Na to byl pořeba křesťan (křesťanka, abych to genderově vyvážil :-) co přišel a jednal v zastoupení jménem Boha a tu temnotu a beznaděj správně pojmenoval a vyhnal.


  Lidi někdy mají jinou náplň slova "křesťan". Nazývá se tím kde - co. 

   Vedle je třeba článek, kde Greg píše [granosalis.cz] "většina křesťanů - podobně jako ti nevěřící, nemají většinou ani tušení, co je obsahem pravé biblické víry"

  Pokud je někdo, kdo nemá ani tušení, co je obrahem pravé biblické víry, tak to není učedník Ježíše. Není to následovník Ježíše. Protože Ježíš měl tu víru. Takový člověk, co nemá ani tušení, se teprve někdy stane křesťanem. A pak bude mít dost dobré tušení, co to je víra Boží. A nejen tušení.

  
Dělat ze sebe Boha a jménem Boha převychovávat a napomínat druhé.

  Už ho nech na pokoji ;-) 

  Bavili jsme se o tom, že Ježíš nikoho nepřevychovával. Nebo jinak, přesněji: Nepřevychovával lidi, kteří o to nestáli. 

  ToníkRe: Chytrá léčka Satanova / aneb OPRAVDOVÉ POSLÁNÍ KŘESŤANA (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Středa, 10. červenec 2024 @ 09:31:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Když tak přemýšlím o Kristu, uvědomuji si, jak byl a je strašně zneužíván. Proč se zde najednou objevil, narodil do lidského těla? Co nám chtěl svým životem a obětí sdělit? Proč ho Židé tak nenáviděli a dodnes nenávidí? On měl jiné postavení než my. Neměl ženu, děti ani zaměstnání. Jeho smysl života byl v tom, aby nám představil Boha jinak, že dosud lidé vnímali. Oslovení,Otče, muselo tehdejší židovské věřící provokovat. Toto oslovení označuje vztah člověka na úrovni velice intimní a blízké. Tohle Židé neznali. A pokud někomu a to dokonce k Bohu máme takový vztah, tak Ho milujeme. A Ježíš apeluje  na nás i v tom, abychom měli i lásku k ostatním kolem nás. Nakonec všechna přikázání shrnul do nám známé věty. Snažil se lidem pomáhat a měl slitování nad jejich utrpením. Proto dokáže zázračně léčit a dokonce vzkřísit. Kdyby takové chování, jako měl On, měli lidé, zneužívali by to. To se ostatně děje. Určité zázraky, které konal, měli jen potvrdit jeho spojení s Bohem.  A hlavně, žádný, kdo by sloužil Božímu nepříteli, by se nenechal mučit a ukřižovat. Tím dokázal, že  je opravdu spojen s Bohem. Jak nám má být Pán Ježíš vzorem? Umět  s lidmi komunikovat, pomáhat, být spravedlivý, milosrdný, empatický…a uvědomit se, že jsme hříšní a  snadno můžeme podlehnout zlým věcem. A Bůh nás vidí a sleduje, ví o nás…. Krásně se to píše, ale realita? Kolikrát selžeme a selháváme. Jan nám rozuměl, a proto říká, abychom se nakonec vždy obrátili k Pánu Ježíši a k Bohu. Křesťanství bohužel selhalo a selhává. Moc času nezbývá. Atomová či jiná katastrofa je a dveřmi.Re: Chytrá léčka Satanova / aneb OPRAVDOVÉ POSLÁNÍ KŘESŤANA (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Středa, 10. červenec 2024 @ 12:52:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslím, že dotazy jsou příliš obecné a snad i nesprávně formulované. Nejde tedy odpovědět.

Ale za zvážení stojí třeba níže uvedená slova. 

2K 5:21
Mt 18:16

Křesťané nejsou povoláni moralizovat svět, jsou povoláni svědčit. S tím souhlasím. Ale i tak křesťan musí být schopen rozeznat hřích. Pokud se nezjeví hřích, není potřebná milost. Pán primárně zjevoval milost, ale se*****árně i hřích. Hřích zjevoval ne pro odsouzením, ale pro milosrdenství. Třeba přistižená cizoložnice, zjevil milost, ale i odsoudil hřích ... jdi a nehřeš více. U lidí, co sami uviděli svůj hřích je  v něm netopil, ale ukazoval milosrdenství. Lidem "spravedlivým" ovšem ukazoval jejich hřích, pokrytectví. 

Pak jsou domácí víry a tam jsou potřeba i jiné věci, a ty by se daly nazvat převýchovou. Nemáme soudit svět, ty co jsou vně. Ale dovnitř těla je výchova důležitá a Bůh si pro mnohé služby používá člověka.  Ve společenstvích se někdy traduje pověra, že hřích zjevuje jen Bůh, nějak nadpřirozeně. A určitě to činí, ale často Bůh zjevuje hřích, místo pro nápravu i pomocí oslice a dokonce i člověka. 


Dobrý je text třeba Ezechiel 33, tedy pokud člověk nevěří jen v doslovný výklad, že se zde mluví jen a jen o vojenské stráži. Já ten verš čtu, že nejde o pouhé vojenské operace, ale i varování před třískou i trámem v oku. 


Nebo Galatským 2:11, asi bych netvrdil, že Pavel zde spolupracoval s dáblem. Pravda, v jedné denominaci by k této myšlence někteří mohli inklinovat, ale myslím si, že ne. myslím, že zde Pavel normálně ve jménu Boha se snažil Petra převychovat.  


To zlé o čem píšeš, je opravdu zlé, je zlé, když lidé berou Boží jméno nadarmo. Je až úsměvné, když někteří vykládají tento verš jako lingvistický. Když jim ujede ježíšikriste, tak podstupují očistné kůry a přitom hlavní význam tohoto slova je míjí. Nebrat Boží jméno nadarmo není o akustické konstantě, to je o čem píšeš. Brát Boží jméno nadarmo je tvrdit "za Boha" něco co Bůh rozhodně netvrdí. Třeba tvrdit, že si Bůh přeje, aby se osvobodil Boží Hrob od pohanů. Prostě svazovat břemena co nesvazuje Bůh. 
Ale pak jsou břemena co Bůh svazuje a tam "za Boha" křesťan může mluvit, svazovat, převychovávat. Ale jen bratry a ze světa ty co chtějí. Ještě doplním, tam křesťan za Boha "musí" mluvit. Jinak to pak není láska, ale lhostejnost.

Není to nic lehkého, protože to musí být břemeno co svazuje Bůh, ne břemeno co si myslím, že svazuje Bůh. Některým se to plete a svoje slovo si pletou s Božím slovem, svoje přikázání si pletou s Božími. 

Satanova léčka je ve jménu Boha dělat věci co si Bůh nepřeje a pak je další satanova léčka, nedělat ve jménu Boha co si Bůh přeje. Někdy je to převychovávat a někdy je to nepřevychovávat.
Re: Chytrá léčka Satanova / aneb OPRAVDOVÉ POSLÁNÍ KŘESŤANA (Skóre: 1)
Vložil: Magdalena07 v Středa, 10. červenec 2024 @ 16:27:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milá Brusličko, 

kdo má Božího Ducha, kdo byl pokřtěn nejen Janovým křtem pokání a očistou ve vodě, ale povolán a vyvolen Duchem Božím, ten také ví, jaké je jeho poslání. 
Každý máme jiný dar Ježíšova Ducha a jiný úkol tady na zemi
Celým svým životem svědčíme o Něm, protože On nejprve miloval nás a my jsme byli vyučeni od Boha než jsme přišli K Ježíši a poznali Jeho Božství v Něm!!!
Jan 6.44-45
  • Nikdo nemůže přijít ke mně, jestliže ho nepřitáhne Otec, který mě poslal; a já ho vzkřísím v poslední den.
  • Je psáno v prorocích: ‚Všichni budou vyučeni od Boha.‘ Každý, kdo slyšel Otce a vyučil se u něho, přichází ke mně.
Byli jsme vyučeni pravé Lásce nejen Přetvářce, byli jsme vyučeni rozeznávat Pravdu od Lži a poznat jeho Hlas od hlasu Božího nepřítele a jeho přisluhovačů

Halelujah

MagdalenaStránka vygenerována za: 0.92 sekundy