Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Olga.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 9, článků celkem: 15767, komentáře < 7 dní: 264, komentářů celkem: 361836, adminů: 60, uživatelů: 4911  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 46 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

oko
Willy
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Vyšlo èervencové èíslo èasopisu Dobrá zpráva
·Èervnové èíslo èasopisu Dobrá zpráva
·Výroèí Bílé hory bude pøipomínkou, ne oslavou, shodují se církve
·Sloup smíøení jako symbol nesmíøení
·Slovensko 2020: konzervatívna revolúcia, alebo kampaò proti kresťanstvu? II.
·Slovenský minister zdravotníctva sa stal najnenávidenejším mužom v krajine
·Slovensko 2020: konzervatívna revolúcia, alebo kampaò proti kresťanstvu? I.
·Marek Krajèí a nový riadite¾ Národného ústavu detských chorôb
·Slovensko chce opìt zpøísnit interrupce. Lékaøi mají strach projevit nesouhlas.
·Nad diskusními texty o veèeøi Pánì

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
101583831
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: V pracovní době se nemodlíme. Od 7 do 15 hodin modlení mimo provoz.
Zkušenosti

poslal Nepřihlášený

A k čemu jinému tedy slouží pravidelný denní řád naučených modliteb a žalmů, když ne právě k tomu, abychom sebe disponovali prožívat s Bohem i ty okamžiky života, kdy se tyto naučené modlitby zrovna nemodlíme, protože třeba pracujeme?  Abychom prožívali s Bohem skutečně každý okamžik dne - celých  24 hodin?

Vložil: Tomas v Středa, 08. červenec 2020 @ 09:36:05 CEST (139 čtenářů)
Více... | 374 bytů | 5 komentáře | Skóre: 0Život víry: Co a jak mám udělat? Bože mluv se mnou tak jako moji náboženští vůdci!
Katolicismus

poslal Nepřihlášený

Naše modlitby neslouží ani tak k tomu, abychom Bohu pověděli, co máme na srdci (to Bůh moc dobře ví i bez toho) - modlím se proto, abych uslyšel hovořit Boha ke mě, abych v srdci uslyšel Boží hlas a abych tak rozpoznal Boží vůli - tedy co a jak mám udělat.

Vložil: Tomas v Úterý, 07. červenec 2020 @ 23:23:54 CEST (74 čtenářů)
Více... | 3266 bytů | 1 komentář | Skóre: 0Život víry: Nepříjemné, ba naopak příjemné otázky ( druhá část )
Žhavá témata

poslal Frantisek100

Jak je možné že po tolika letech pravidelné účasti na mších stále nedokážeš rozpoznat boží vůli?  


 Třeba je Boží vůlí, abych neskončil v náručí sekty. Málem se to již stalo. Znám blízkého člověka, který byl pokřtěn v AC. Bohužel tam nenašel nic, co by mu pomohlo.  Naopak viděl i podvodné jednání. Nyní je členem jehovistů  a trpí celá rodina. Je to snad Boží vůle?       

  Jak je možné že po tolika letech pravidelných zpovědí tě pronásledují stále stejné hříšné sklony?   

Nechodím ke zpovědím. A hříšné sklony mají i ti, kteří Tvé zpovědi uslyší. Vyznávejme se Bohu! Dnes se nedá věřit nikomu a ani kněžím. A oni věřící nemají snad žádné hříšné sklony? Oni už jsou svatí? Hlavě, že tvrdí, že je v nich Kristus. Aspoň mají své hříchy na koho svést.  

  Proč se zpovídáš ze stále stejných hříchů?   Zbavila tě zpověď nějakého hříšného sklonu natrvalo?   Jak je možné že po tolika letech mantrování růžence se stále nemodlíš v Duchu svatém v chrámu svého těla?   

Já tohle nepraktikuji a nemám s tím zkušenost. Pokud to někdo tak dělá, je to jeho vnitřní duchovní věc.   

  Máš Ducha svatého?   

Nevím a kdybych měl, tak bych to nevytruboval do světa. Ti nevětší vůdcové sekt a zakladatele sekt se tím chlubí, aby mohli svým bludům dát punc svatosti. Ale je to jen podvod.     

  Proč je tvoje římskokatolická víra stále plná malověrných krizí? 
    Já asi nemám římskokatolickou víru, protože jsem nebyl tak vychováván. A Ty si myslíš, že jen katoličtí věřící prožívají krize víry?  Poznal jsme mnoho nekatolíků, kteří prožívali krize. Po roce 89 jezdili s vozy  s nadpisy, že Ježíš je král apod. a pak se raději z místa odstěhovali. Dělali pěknou ostudu všem věřícím. Jiní nabízeli knihy své sekty  a pak se od Boha asi oddělili. atd.   

   Proč nemáš Kristův pokoj?  


Copak Kristus měl někdy pokoj? Copak nikdy neplakal, nerozčílil se a neměl i strach, zda zvládne svůj úkol? Byl i člověkem se vším všudy, ale na rozdíl od nás měl pevnou víru v Otce. Spoléhal na Něho.   

  Proč tě jho Krista tlačí?  

Copak všechno , co prožíváme, jde jak po másle. Jistě, že může jho tlačit. Tlačí nás oba. Takové to  volání, že s Kristem budete vždy úspěšní a vše se vám bude dařit a podobná reklama, je nesmysl. Tady je důležité to, že nejsme sami a že nám pomáhá v životě zvládnout těžké situace  a jít dál a tím je jho lehčí a nepadáme.   

  Proč nedokážeš vydat svědectví o Kristu, který proměnil tvůj život a zbavil tě hříchu?  

Svědectví o Kristu anebo agitace do sekty či církve? Co je to svědectví? Zatím ta svědectví, co jsem slyšel, byla spíše nepravdou. Jedno svědectví v TV Noe ale na mne zapůsobilo. Na jevišti na nějakém sjezdu mládeže, byla na vozíčku mladičká dívenka. Asi rakovina kostí či jiná zlá nemoc, Čekalo jí ještě moc operací a zákroků a ona tak hezky mluvila o Bohu i Ježíši a o tom, že je jí vzorem jedna dívka, která toto již také prožila.  Tady byla vidět síla víry. To bylo svědectví!!! 

   Proč věříš více katechetismu než božímu slovu?    

Neznám katolický katechismus , ale znám něco podobného u jiných sekt a církví. Každá má svoje učení a to je podmínkou křtu. Každá něco zakazuje  a propaguje. A věřící těchto sekt a církví pak věří podle tohoto učení a pak teprve Boží slovo, které je zkrácené či i změněné.   

  Proč se klaníš sochám, obrazům a ostatkům?  

Neklaním se jim, ale zastavím se  u nich a přemýšlím, co dobrého učinili a třeba i špatného, co je varováním. Jsou památkou, které oživuje vzpomínky a minulost. 

   Proč ke své víře neustále potřebuješ obrazové a zvukové vjemy?   Proč je mše bez varhanní hudby emocionálně vyprázdněná?   

Hudba otvírá a probouzí city.  Obrazové vjemy také pomáhají. Každý duchovní obřad, kde zazní hudba, je citovější  a působivější..  

  Proč uctíváš mučící nástroj Krista?   

Tady nejde o uctívání, ale o připomenutí si obrovské oběti Ježíše Krista. Ukazuje na to, co musel On vytrpět pro naši  záchranu. Bohužel byl zneužíván jako znak válek.   

  Proč nedokážeš říct, nežiji už já, žije ve mně Kristus?  

 To je vyjádření pýchy. Jak to může někdo říct a přitom není dobrým příkladem. Není pokornější říci, že Kristus je se mnou, a já bohužel ho někdy neposlechnu.      Proč se na veřejnosti za Krista stydíš?   

Za Krista se stydět nemusím. To je Boží bytost. Ale za ty, kteří se chlubí tím, že jsou údajně jeho, se stydím. Za ty, co provádí podvodná divadla s léčením a čáry. Za ty, co pod jeho jménem i vraždili a rabovali. Za ty, co zachytí lidi do sítí své sekty. Nikdy bych neřekl, že v Krista nevěřím, ale vidím u většiny lidí kolem ke Kristu i odpor a negaci. Pak je mi smutno. Ne chlubit se Kristem jako ten americký zabiják po roce 89 z AC , který neměl ani trochu pokory, ale žít tak, aby právě tohle lidi přitahovalo. Nedávno jsem byl na pohřbu člověka, kterého mělo mnoho lidí moc rádo a proto také přišli na poslední rozloučení. Bylo bez kněze a bez jediného slova o Bohu či Ježíši Kristu. A přesto vidím ho  před očima, jak stál vloni u dveří kostela, kde vstup byl zavřen zamřížovanými vraty. Nechtěl jsem ho rušit, Viděl jsem, že se modlí.   

  Proč na tebe při vkládání rukou Duch svatý nesestoupil?   

Ten americký zabiják po roce 89 v síni MKS po svém sebejistém vystoupení a samochvále vyzval přítomné, aby přistoupili dopředu a pak jim vkládal ruce na hlavu a anglicky něco mluvil. Možná to přítomný člen AC také překládal. Mně se to protivilo. Co to mělo být za ducha od vraha vietnamských dětí a jejich rodičů, kam shazoval pumy bez výčitek svědomí?  A na Tebe,  útočníku na katolíky, duch sestoupil? Co je to asi za ducha??!!!      

  Proč tě nevede Kristus v Duchu svatém, a namísto toho potřebuješ vedení lidské?  
 
A koho vede Kristus v Duchu Svatem? Bez ohledu na lidi kolem? Co existuje lidí a vůdců sekt, kteří prohlašují, že je Duch Svatý vede a že jim ukázal to či ono? Oni pak nepotřebují vedení lidské a sami se stávají vůdci své sekty či skupiny či církve. Já nevím, zda mne vede či nevede. Bojím se fanatismu. Toho, abych pak sám nestal tím, co nemám rád u cizích. Myslet  si, že jen já mám pravdu bez zpětné vazby od lidí, s nimiž žiji.    
Vložil: Tomas v Úterý, 07. červenec 2020 @ 23:22:30 CEST (392 čtenářů)
Více... | 39 komentáře | Skóre: 0Život víry: Apoštolská služba kazatelská! Služba předávání moci Ducha svatého neexistuje! !
Kritika bludů

poslal Nepřihlášený

  • Občas si otevři i Písmo!
  • (radí modlář, který si nepřečte ani předchozí verš)   • A tak apoštolové svolali všechny učedníky a řekli: „Bohu se nebude líbit, jestliže my přestaneme kázat Boží slovo a budeme sloužit při stolech.
  • Bratří, vyberte si proto mezi sebou sedm mužů, o nichž se ví, že jsou plni Ducha a moudrosti, a pověříme je touto službou.
Vložil: Tomas v Úterý, 07. červenec 2020 @ 23:22:10 CEST (127 čtenářů)
Více... | 2836 bytů | 9 komentáře | Skóre: 0Život víry: Modlařina! Prý: Kdyby to záleželo jenom na Bohu, byli by všichni lidé spaseni.
Kritika bludů

poslal Nepřihlášený

Skutkoví modláři jsou falešným kristem (antikris.tem) motivovaní k "vylepšování, podmiňování prodávání a kupování" si dokonalého spasitelského díla Krista! 

Modláři ignorují boží slovo, že spása je ve víře. Modlářská "víra" se ukazuje na jejich skutcích, jako je modloslužba ve které se klaní sochám, obrazům, ostatkům, modlí se k mrtvým, odporují božímu slovu, uctívají Lucifera vydávajícího se za Marii atd. To jsou jejich skutky, na kterých lze rozeznat v co věří, lze dobře vidět jejich mrtvou víru, v mrtvé lidi, v mrtvé samospásné skutky, v mrtvé falešné prostředníky, v "neomylného" smrtelníka, ve štástnou hodinu smrti, posmrtný život. 
Funkčnost dokonalé a dokonané spásy Krista podmiňují svým dobrým skutkem. Za své celoživotní dobré skutky si modlářští svatokupci chtějí boží spásu zajistit v hodině smrti. Ignorují přitom boží slovo, že ve skutcích není spásy. Spásu uděluje Bůh ve své milosti, a boží milost uděluje Bůh za víru, ne za skutky. 
Modlářská víra je mrtvá vzhledem k jejich ohavným modloslužebným skutkům.
Modlář se o společné víře baví jako o stranicko ideologickém přesvědčení, ale o své osobní víře v Krista nikdy vydat svědectví nedokáže, ani nemá  žádné skutky z víry v Krista. 
Modláři jsou agresivní,  napadají a útočí na každého křesťana který jim skutky z víry v Krista ukáže. 
Jsou dva druhy modlářů.
Svedení a zachránitelní, kteří mají svůj chrám těla prázdný. 
Zatracení, v jejichž chrámu těla přebývá Antik.rist. 
Vložil: Tomas v Úterý, 07. červenec 2020 @ 23:05:30 CEST (67 čtenářů)
Více... | 3 komentáře | Skóre: 0Život víry: Naopak příjemné otázky ( první část)
Katolicismus

poslal Frantisek100

Nedávno sem někdo položil na"stůl" prý nepříjemné otázky. Asi někdo, kdo si myslí, že je duchovně výš, než ten, kdo je věřící třeba katolík. Nemá rád pýchu nekatolíků.   Naopak příjemné otázky. Zamysleme se nad nimi.  


  Proč prakticky neexistují římští katolíci s dlouholetou a pravidelnou účastí na mši, kteří přijali katolickou víru v dospělosti?    

O tom nic nevím, protože nejsem praktikující katolík, třebaže jsem byl pokřtěný. To je věc katolické církve. Ale před rokem jsem byl v Klokotech. Byla neděle a celý kostel  a okolí bylo přeplněno mladými lidmi  s dětmi. Pobožnost se vysílala i ven reproduktory. Velice dojemné a dokonce venku lidé i poklekli. Byl jsem dojat  a překvapen. Žádné řvaní, hulákání a pomlouvání jiných církví.    

  Proč všichni s dlouhodobou a pravidelnou účastí na mších mají jedno společné, a to, že jim to bylo jako povinnost vštípené v dětství?  

 K výchově patří i výchova k povinnostem. Vlastně se z toho stává tradice. Naše babička s podle tradice modlila i k Panně Marii. i když dokázala chápat, že důležitější je Pán Ježíš. Sestřenice J.Š. Baara. kterou jsme znal jako malé dítě, se modlila ke všem svatým. Prostě tak byla od mala vedena. A přitom z ní byl tak dobrý člověk. Každý den šlapala do kopce, aby se pomodlila  u kapličky a pak v kostele. Mělo by smysl takovým lidem vysvětlovat, že věří špatně a  nesprávně?   

  Kde se v Tobě bere ta drzost si myslet, že Kristus jako Hlava církve si nedokáže svou církev vést v Duchu svatém sám bez pomoci lidí?   

Bez pomoci lidí? Kristus přece potřebuje i jemu oddané věřící. Ale poctivé věřící a ne vychytralé lidi, kteří se vytvořili církevní funkce, aby měli majetek a moc. Většina arcibiskupů  a jiných hodnostářů v minulosti měla převážně šlechtický původ. Tato náboženská společnost zneužila víru lidí k vlastnímu obohacování. Skladatele Haydna arcibiskup dokonce shodil ze schodů  a řval na něj.  

  Kdo ti nakukal, že k pravdivému přijetí božího slova potřebuješ teologické studia?   

K přijetí určitě ne. Je však dobré studovat  a není to jednoduché. Problém je najít pravdivé jádro a nenechat se vyučovat sektářskými vůdci. Některé církve či sekty věřícího pokřtí až po důkladném školení, kdy slíbí věrnost jejímu učení  a jejímu vůdci .

  Kolik apoštolů mělo teologickou fakultu?   

Teologická fakulta? K čemu je třeba evangelická bohoslovecká fakulta v Praze, která vychovává buřiče typu Minář, Roll  a další?? Každý však potřebujeme se i duchovně vzdělávat. Ale  v pravdě  a tady je problém.     

  Kdo ti nakukal, že potřebuješ prostředníky mezi Kristem a Tebou?   

To je opravdu nakukání.  Modlíme se přímo k Pánu Ježíši. A přesto se člověku uleví, když se někdy přizná k člověku, kterému důvěřuje o své chybě  a o tom, co ho trápí. A pak se oba společně pomodlí k Pánu Ježíši.   

  Proč urážíš Krista tím, že se na něho neobracíš přímo, a posíláš mu vzkazy přes mrtvé lidi?   

To je chyba. Mrtví neví o ničem, ale jsou v naší mysli  a tak s nimi v duchu jakoby hovoříme. Modlit se k nim asi není úplně správné. Ale v duchu na ně myslíme.  

  Můžeš podat osobní svědectví o tom, že tvoje modlitba k zemřelému "světci" tobě či někomu významně pomohla v duchovním životě?   

Nikdy jsem se tak nemodlil. A pokud je tato modlitba vyslyšena, tak to není dáno osobou, k níž se modlíme, ale milostí Boha, který vidí do naší duše a vnímá naši upřímnou touhu. Bůh umí naše duchovní nitro  vnímat a podle toho On reaguje.  

  Kolikrát farář vyzýval abyste byli niternými nositeli Krista§ a proč nejsi schopný eucharistického "krista" nikomu z kostela niterně přinést? Proč toho není schopný nikdo?   

S eucharistií nemám zkušenost. Nezdá se mi, že by její přijetí člověka nějak změnilo. Odcházel pak věřící  z kostela lepší, upřímnější, plný lásky  a pochopení ostatních??     

  Proč se z tebe eucharistický "kristus" rychle vytrácí jako pára nad hrncem zároveň s euforickými prožitky ze mše?     

Nemám s tím zkušenost? A nevytrácí se stejně tak " Kristus" u těch, kteří vycházejí z nějakého nekatolického obřadu? Nejsou na tom katolíci i nekatolíci stejně ?    

  Jak je možné že nerozpoznáš, že Bůh tvou modlitbu vyslyšel?   

Přece se modlíme  s vírou, že Pán nás vyslyšel. Vyslyšel přece neznamená, že nám splnil to, co chceme. Třeba má  s námi jiný záměr, než chceme my.   

  Proč jsou tvé modlitby říkanky, které naučeně stále dokola a dokola bezmyšlenkovitě opakuješ?    

Důležitá je upřímnost. Našel jsem doma přes sto let staré knížečky modliteb. Prababička je tisíckrát modlila. Ty knížečky byly napsány proto, aby lidé mohli Bohu vyslovit to, co sami neuměli složit. Mělo to oslovení a  slavnostní formu. I dnes se stane, že lidé se stydí modlit, protože neví, co říkat  a jak říkat. Někdo je výřečný  a jiný nikoliv. Nevidím v tom nic špatného, i když je doba jiná a lidé i jinak komunikují i v modlitbě s Bohem  

  Vyřešilo ti mantrování růžence natrvalo nějaký osobní problém v životě?   

Nemám s tím osobní zkušenost  mandrování se mi nelíbí.  

Pokračovaní na otázky v dalším článku.
Vložil: Tomas v Úterý, 07. červenec 2020 @ 23:05:01 CEST (28 čtenářů)
komentáře? | Skóre: 0Život víry: Život po smrti.
Katolicismus

poslal Nepřihlášený

Život po smrti? Posmrtný život. Je víra římských pohanů, věřících, že další život začíná smrtí, že smrt je branou do dalšího života. Je to strašlivá lež. Smrt je branou do nebytí, proto je to smrt, proto ta hrozná marnost smrti. Lež o posmrtném životě dělá ze smrti bránu do dalšího bytí, a ne nebytí.

Věčný život nezačíná smrtí, začíná vzkříšením. Začíná vzkříšením z nebytí do nového bytí v novém těle jako nové stvoření. Kde jsou ti údajně živí po smrti? Kde jsou jejich nová těla?

Posmrtný život, lidský život bez těla v nebi jsou nebezpečné lži obracející smysl evangelia naruby. Člověk je člověkem pokud je tělem a duchem, tedy lidskou duší. Bez ducha se stane z člověka prach a bez těla je člověk pouze lidským duchem, který musí odejít zpátky k Bohu. Lidský duch není člověk, je to část člověka.

Pohanská římská nauka o posmrtném životě vyprodukovala další lži, postavené na lžích. 

Život a začátek věčnosti ihned po smrti. 
(popření vzkříšení v poslední den a nutnosti příchodu Krista)

Vzkříšení po smrti, které už kvůli relativitě času na věčnosti už probíhá.
(za tuto lež vydal apoštol lháře satanovi)

Lidský život v nebíčku bez těla ve formě pohádkové lidské dušičky. 
(popření lidské přirozenosti a stvořitelského záměru)

Očišťování živé lidské dušičky po smrti v očistci, aby mohla postoupit do dalšího života. 
(popření milosti a moci Krista za pozemského života)

Jiné evangelium hlásá bludnou víru v posmrtný život, hlásá, že vzkříšení už nastalo.
Pravé evangelium hlásá víru v Krista, hlásá, že nás jemu věrné Kristus ze smrti vzkřísí k věčnému životu. A stane se to v den poslední a uvidí to všichni. Živí co se toho dočkají to uvidí, nezemřou a budou proměnění a uchvácení vstříc Pánu. 

Viděl někdo Krista přicházet?
Viděli živí co mrtvé nepředejdou vstávat mrtvé z hrobů?
Zažil někdo z lidí tento poslední den?
Kde jsou ti "všichni" co to mají spatřit?

Kristus po nás chce víru v Něho, a ne víru ve smrt!Vložil: Tomas v Sobota, 04. červenec 2020 @ 00:55:22 CEST (181 čtenářů)
Více... | 5 komentáře | Skóre: 0Život víry: Dva aspekty Božího království
Zamyšlení

poslal Willy

Boží království je samozřejmě jedno, avšak má dva aspekty ve smyslu dvojího vstupu do Království.
  1. Do Božího království se rodíme. Každý znovuzrozený věřící v Krista je občanem Božího království, je přenesen z pravomoci temnoty do Království Božího milovaného Syna.
  2. Pak je tu Království nebes, do něhož vstupují věřící v Krista tím, že v Království žijí, že rostou v životě
Vložil: Tomas v Pátek, 03. červenec 2020 @ 09:12:45 CEST (499 čtenářů)
Více... | 4192 bytů | 50 komentáře | Skóre: 0Život víry: Doufá, že po smrti snad bude patřit k těm, co Pána očekávají.
Katolicismus

poslal NepřihlášenýVložil: Tomas v Pátek, 03. červenec 2020 @ 09:09:43 CEST (308 čtenářů)
Více... | 1997 bytů | 38 komentáře | Skóre: 0Život víry: Nebezpečně blízko urážce Ducha svatého.
Katolicismus

poslal NepřihlášenýTehdy k němu přivedli posedlého, který byl slepý a němý; a uzdravil ho, takže ten němý mluvil i viděl.

Kristus učinil zázrak v moci Ducha božího.

Když to slyšeli farizeové, řekli: „On nevyhání démony jinak než ve jménu Belzebula, knížete démonů.“

Fariseové odpustitelně hřeší proti Synu "on je nevyhání v moci Boha"! 
Odpustitelně hřeší proti Otci "neděje se to ve jménu Boha, ale ve jménu Belzebuba"!  Neodpustitelně hřeší proti Duchu svatému když projev moci Ducha svatého prohlašují za moc knížete Belzebuba!

Proto vám pravím, že každý hřích i rouhání bude lidem odpuštěno, ale rouhání proti Duchu svatému nebude odpuštěno.
I tomu, kdo by řekl slovo proti Synu člověka, bude odpuštěno; ale kdo by řekl slovo proti Duchu svatému, tomu nebude odpuštěno v tomto věku ani v budoucím.


Vložil: Tomas v Pátek, 03. červenec 2020 @ 09:06:42 CEST (141 čtenářů)
Více... | 7262 bytů | 7 komentáře | Skóre: 0Život víry: Okovo jiné evangelium. Hřích v nebi není zakázaný a znemožněný!
Katolicismus

poslal Nepřihlášený

Oko:

To, že v nebi neexistuje hřích není proto, že by tam byl zakázaný a znemožněný.. 

Zjevení Janovo 21, 27 A nevstoupí tam nic nesvatého ani ten, kdo se rouhá a lže, nýbrž jen ti, kdo jsou zapsáni v Beránkově knize života.

Římanům 8, 2 neboť zákon Ducha, který vede k životu v Kristu Ježíši, osvobodil tě od zákona hříchu a smrti.

1. Janův 3, 4 Každý, kdo se dopouští hříchu, jedná i proti zákonu Božímu, neboť hřích je porušení zákona.

  • Římanům 6, 22 Avšak nyní, když jste byli osvobozeni od hříchu a stali se služebníky Božími, máte z toho užitek, totiž posvěcení, a čeká vás život věčný.


Izajáš 65, 17„Hle, já stvořím nová nebesa a novou zemi. Věci minulé nebudou připomínány, nevstoupí na mysl.


Vložil: Tomas v Neděle, 21. červen 2020 @ 22:45:56 CEST (597 čtenářů)
Více... | 73 komentáře | Skóre: 0Život víry: Metody působení na naše já.
Žhavá témata

poslal Frantisek100

Jak úžasně moudré je to, co je zapsáno v evangeliu. Metody ďábla na naše já. Toto působení zažil Pán Ježíš na poušti při pokoušení a to působí na každého i dnes.  


 První pokušení Lukáš: ·  

3Ďábel mu řekl: „Jsi-li Syn Boží, řekni tomuto kamení, ať je z něho chléb.“ ·  
4Ježíš mu odpověděl: „Je psáno: Člověk nebude živ jenom chlebem.“         

Na kterou stránku našeho Já se zde působí?   

  Je to stránka biologická, které souvisí  s uspokojováním našich biologických potřeb. A nejde jen o nasycení organismu látkami, kam patří potraviny a tekutiny, ale i další biologické potřeby. Dalo by se o tom rozsáhle diskutovat. Někdy si některé potřeby vytvoříme sami jako závislosti. Denně jsme různě pokoušeni. Dokážeme se přemoci a nepodlehnout? Právě víra a soustředění na se Boha dodává člověku sílu k sebeovládání. Jistě, že není třeba, abychom se úmyslně se trápili tam, kde to není nutné. Nepřítel boží chtěl, aby Pán Ježíš zneužil své svobody a své moci k uspokojení základních biologických potřeb v situaci, kdy měl  jiný úkol a zkoušku.  
Vložil: Tomas v Neděle, 21. červen 2020 @ 22:45:08 CEST (109 čtenářů)
Více... | 5465 bytů | 1 komentář | Skóre: 0Život víry: NEZBYTNOST SPRÁVNÉ VĚROUKY PRO SPIRITUALITU
Zamyšlení

poslal oko

Když chce někdo kopat studnu, potřebuje nejprve vědět, na kterém místě. Při kopání na špatném místě by vody nedosáhl.
Ve spiritualitě nebo v duchovním životě platí totéž.
Vložil: Tomas v Úterý, 09. červen 2020 @ 12:34:54 CEST (1045 čtenářů)
Více... | 4486 bytů | 110 komentáře | Skóre: 0Život víry: Katechetismus je bible jiného evangelia.
Grano Salis

poslal Nepřihlášený

Oko:


Jednou z velkých překážek v působení Ducha svatého v nás je naše neschopnost přijmout svoji slabost.
Všichni jsme slabí, ale ne všichni si to umíme přiznat. Slabost považujeme za něco nepatřičného, odmítáme ji, a tím se uzavíráme Boží pomoci.

Milka:
A když ti napíšu, že na svou sílu nespoléhám, že ji nemám, že působí někdo jiný, pomocník a utěšitel, učitel a rádce......tak mě nazveš línou, co se nesnaží a nemaká a neposiluje. 
A přitom neříkám nic jiného, než že příjímám svou slabost, přiznávám ji a nepovažuji ji za nepatřičnou, protože pak přichází pomoc.

Kdyby sis nemohl vzpomenout, o čem to píšu:
 Ty  popisuješ radost toho, co se vyškrábe na kopec vlastními silami, i kdyby lezl po čtyřech,  já děkuji tomu, kdo mě tam doveze, nebo donese.....

Oko:

Vložil: Tomas v Úterý, 09. červen 2020 @ 12:33:33 CEST (207 čtenářů)
Více... | 11754 bytů | 2 komentáře | Skóre: 0Život víry: Osobní svědectví o životě v Kristu anebo výmluvné svědectví o sobě samém?
Svědectví

poslal Nepřihlášený

Oko 6.6.2020.
Život spolu s Kristem, podle Božího "scénáře", je pro každého člověka tou nejlepší volbou.


Nepřihlášený 6.6.2020.
Proč Oko nikdy nic nenapíše jak se mu s Kristem žije, a kdy a kde si ho zvolil?Vložil: Tomas v Úterý, 09. červen 2020 @ 12:29:39 CEST (190 čtenářů)
Více... | 1045 bytů | 6 komentáře | Skóre: 0Život víry: Jediná Svobodná vůle je vůle Boha. Svoboda člověka je obrazem svobody boží.
Zkušenosti

poslal Nepřihlášený

Jediná Svobodná vůle je vůle Boha. Svoboda člověka je obrazem svobody boží.
A k titulku lze dodat..
A současné chápaní svobody lidské je obrazem satanské nesvobody a ničemného svévolnictví.


Svoboda. Svobodná vůle. Co to vlastně je a kde se bere? Tento pojem je vzhledem k diskusním reakcím mnohým neznámý, a proto si ho vykládají různě. Nejčastěji jako svobodu rozhodování se na základě svých zkušeností, přesvědčení a bez donucování. Pro takové rozhodnutí se užívá hovorově užívá termín: svobodné rozhodnutí. 

Jsou však naše svobodné rozhodnutí při zpětném pohledu do vlastního nitra skutečně svobodné?

Často lze slýchat: ach, jo, kdybych tohle tenkrát věděl, rozhodl bych se tehdy určitě jinak.

 


 
Vložil: Tomas v Úterý, 09. červen 2020 @ 12:28:48 CEST (165 čtenářů)
Více... | 9313 bytů | 3 komentáře | Skóre: 0Život víry: Proč Oko nikdy nic nenapíše jak se mu s Kristem žije, a kdy a kde si ho zvolil?
Katolicismus

poslal Nepřihlášený

Oko 6.6.2020.
Život spolu s Kristem, podle Božího "scénáře", je pro každého člověka tou nejlepší volbou.


Vložil: Tomas v Sobota, 06. červen 2020 @ 09:36:01 CEST (230 čtenářů)
Více... | 5 komentáře | Skóre: 0Život víry: Duchovní svalovec všem vystavil neschopenky citací Kodeta.
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Oko 4.6.2020

 Jednou z velkých překážek v působení Ducha svatého v nás je naše neschopnost přijmout svoji slabost.

Jednou z velkých překážek v působení Ducha svatého v nás je naše moje neschopnost přijmout odevzdat svoji slabost Kristu.

Jednou z velkých překážek v působení Ducha svatého je moje neschopnost odevzdat svoji slabost Kristu. Na své spáse mám 1% podíl, a k získání spásy užívám všechnu svou sílu. Bez mého 1% samospásného podílu nebude 99% spásné milosti od Boha.

Oko 30.3.2018


Oko 7.4.2020
*(jenom pro 1% duchovní svalovce)


  • Efezským 2, 8 Milostí tedy jste spaseni skrze víru.
  • Efezským 2, 9 Spasení není z vás, je to Boží dar; není z vašich skutků, takže se nikdo nemůže chlubit.


Vložil: Tomas v Pátek, 05. červen 2020 @ 01:13:03 CEST (1204 čtenářů)
Více... | 134 komentáře | Skóre: 0Život víry: Na křídlech Ducha svatého - Sen o bílém ptáku
Svědectví

poslal luteran

Krátká vzpomínka a zamyšlení pastora Roberta Rhyna. Jde o úryvek, který zmiňuje na závěr svého textu "Sanctification by Grace", neboli "Posvěcení milostí" (k dispozici online - sanctificationbygrace.homestead.com).


Vložil: Tomas v Pátek, 05. červen 2020 @ 01:09:58 CEST (199 čtenářů)
Více... | 3757 bytů | 7 komentáře | Skóre: 0Život víry: Duch svatý se modlí v nás.
Katolicismus

poslal oko

Právě tak i Duch nám přichází na pomoc v naší slabosti. Vždyť ani nevíme, oč se máme vlastně modlit. A tu sám Duch se za nás přimlouvá vzdechy, které nelze vyjádřit, a Bůh, který zkoumá srdce, ví, co Duch žádá, a že jeho přímluva za křesťany je ve shodě s Boží vůlí. (Řím 8,26-27)

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 04. červen 2020 @ 16:16:29 CEST (793 čtenářů)
Více... | 2568 bytů | 86 komentáře | Skóre: 0
Stránka vygenerována za: 0.63 sekundy