Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Lýdie.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 15337, komentáře < 7 dní: 339, komentářů celkem: 335722, adminů: 60, uživatelů: 4850  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 100 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

timg
rosmano
Neprihlaseny

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Novoroční ekumenická slavnost 2019 bude mít téma Naděje
·Ve kterém Betlémě se narodil Ježíš?
·Ježíš se podle kumránských dokumentů prý skutečně narodil 25. prosince roku 1
·Kdy se narodil Ježíš - 25.12., 6.1. nebo ve Svátek stánků?
·Rádio Vaticana: Ježíš se narodil 25. prosince roku 1 před n.l.
·Lýdie Kucová: Mým akcentem je Kristova láska (rozhovor)
·Správně biblicky věřící, pryč z ekumény!!!
·Informace z jednání VV dne 27. listopadu 2018
·Zajímavé tweety na webu Biblická apologetika jako ohlasy na aktuální situaci BJB
·Postoj staršovstva Sboru BJB v Praze 3 k Prohlášení 5 sborů

více...

Počítadlo

Licence Creative Commons

GRANO SALIS
 podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora-
Neužívejte komerčně
3.0 Unported

Zaznamenali jsme
96 812 141
přístupů od 17. říjen 2001

Založeno L.P. 1997


ATELIÉR PROMĚN Jitka Černíková, kosmetika, vizáž, proměny, svatební líčení
BWF Protec
BWF Profiles
technické plsti
profily PMMA PC
plexi desky
aramid
kevlar Michaela Křivánková svatební fotografie, portréty, portrétní fotografie, fotografování novorozeňat a dětí, dětská fotografie, portrétní fotografie, svatba, svatební přípravy, fotograf

Život víry: Jsem naivní a nenaletěl jsem??
Zamyšlení

poslal Frantisek100

Křesťané často se chlubí tím, že jsou svatý a vyvolený lid. Dokládají to verši z Bible.   Např. 1Pt 2,9   ·  9Vy však jste ‚rod vyvolený, královské kněžstvo, národ svatý, lid náležející Bohu‘, abyste hlásali mocné skutky toho, kdo vás povolal ze tmy do svého podivuhodného světla.   A pak to dokladují i veršem ze SZ   Dt7,5-6-8 ·  6Jsi přece svatý lid Hospodina, svého Boha; tebe si Hospodin, tvůj Bůh, vyvolil ze všech lidských pokolení , která jsou na tváři země, abys byl jeho lidem, zvláštním vlastnictvím. ·  7Nikoli proto, že byste byli početnější než kterýkoli jiný lid, přilnul k vám Hospodin a vyvolil vás. Vás je přece méně než kteréhokoli lidu. ·  8Ale protože vás Hospodin miluje a zachovává přísahu, kterou se zavázal vašim otcům, vyvedl vás Hospodin pevnou rukou a vykoupil tě z domu otroctví, z rukou faraóna, krále egyptského.   Ale jaké vlastnosti by měl mít svatý lid?

Vložil: Tomas v Pondělí, 26. listopad 2018 @ 09:22:04 CET (4999 čtenářů)
(Více... | 4508 bytů | 573 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život víry: Kázání Václava Chumchala z 28.10.2018
Kázání

poslal rosmano

Moc dobré kázání 

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 15. listopad 2018 @ 09:37:45 CET (331 čtenářů)
(Více... | 181 bytů | 6 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 5)Život víry: Kázání o peklu a zavržení
Kázání

poslal lutrik

První čtení: Izajáš 14,1 - 11: „Hospodin se slituje nad Jákobem a znovu vyvolí Izraele. Dá jim odpočinout v jejich zemi, přidruží se k nim i bezdomovec a připojí se k domu Jákobovu. Národy je totiž samy dovedou na jejich místo a Izraelův dům je dostane do dědictví v Hospodinově zemi jako otroky a otrokyně. Tak zajmou ty, kdo je prve zajali, a budou panovat nad svými poháněči. V den, kdy ti dá Hospodin odpočinout od tvého trápení a nepokoje, od tvrdé otročiny, jíž jsi byl zotročen, proneseš o babylónském králi pořekadlo: "Jak pominul poháněč, jak pominula knuta!" Hospodin polámal hůl svévolníků, žezlo vládců, jež zběsile bilo národy ranami bez ustání, hněvivě vládlo pronárodům nezkrotným pronásledováním. V míru odpočala celá země, všechno zvučně plesá. I cypřiše se radují nad tebou i libanónské cedry od chvíle, kdy jsi padl: "Už nevstane ten, kdo nás kácel!" I nejhlubší podsvětí je kvůli tobě rozrušeno, čeká na tvůj příchod, probudilo kvůli tobě přízraky, všech vojevůdců země. Všechny krále pronárodů přimělo vstát ze svých trůnů. Ti všichni se ozvou a řeknou tobě: "Také jsi jako my pozbyl síly? Už jsi nám podoben! Do podsvětí byla svržena tvá pýcha, hlučný zvuk tvých harf. Máš ustláno na hnilobě, přikrývku máš z červů."Vložil: Tomas v Čtvrtek, 15. listopad 2018 @ 09:37:02 CET (836 čtenářů)
(Více... | 18622 bytů | 83 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život víry: Den reformace
Z našich církví

poslal karels

Den reformace je svátkem a připomínkou začátku reformace v některých evangelických církvích, zejména luterských. Luteráni ho obvykle slaví 31. října na výročí uveřejnění 95 tezí reformátorem Martinem Lutherem v roce 1517.


Jako protestant se pochopitelně hlásím k reformaci a jako každý rok zvěřejňuji článek o tomto svátku.
Vložil: Tomas v Středa, 31. říjen 2018 @ 09:01:26 CET (249 čtenářů)
(Více... | 2630 bytů | 3 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život víry: BŮH NEPLÁNOVAL HŘÍCH-ALE ZÁCHRANU Z JEHO NÁSLEDKŮ!
Zamyšlení

poslal BohemianAnonymus

Vložil: Tomas v Pátek, 26. říjen 2018 @ 23:51:36 CEST (703 čtenářů)
(Více... | 17372 bytů | 52 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život víry: Jan Heller: Násilí – bezpráví – náprava
Studijní materiály

poslal karels

Násilí? Co s ním? Kde má kořeny? Zřejmě dost hluboko. Osobně se mi nelíbí a velmi těžce nesu, že se rozmáhá a prostupuje celý náš život: zavraždění lékaři, potlučení sanitáři jsou jen jedním z viditelných příkladů.

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 25. říjen 2018 @ 10:41:29 CEST (1252 čtenářů)
(Více... | 5468 bytů | 164 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život víry: Boží záliba v Kristu - možná některým lecos vysvětli
Zamyšlení

poslal leonet

Zápalná oběť nám ukazuje na Krista, co znamenal ve své oběti na kříži pro Boha Otce. Tento aspekt Kristovy oběti neřeší otázku lidských hříchů a vin. Zápalná oběť patřila k obětem, které byly „vůní spokojující Hospodina“.

Vložil: Tomas v Neděle, 07. říjen 2018 @ 22:47:34 CEST (1552 čtenářů)
(Více... | 8727 bytů | 173 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život víry: Víkendové zamyslenie - Boh prvý klonovateľ, genetický inžinier i vrah
Žhavá témata

poslal Nepřihlášený

Zamýšľam sa nad tým prečo vlastne veriaci (v boha) sú proti klonovaniu. Spomeňme si ako podľa biblie boh stvoril Evu. Predsa Adamovi, ktorý bol vytvorený z hliny vybral rebro, resp. slovami dnešnej doby z buniek Adama vytvoril boh bunky Evy. Takýto úkon dnes nazývame klonovanie, tak teda prečo ten rozruch okolo klonovania vážení veriaci? Boh môže a ľudia nie? Veď nás stvoril na svoj obraz. Tak prečo nerešpektujete boží obraz vážení veriaci?

Vložil: Tomas v Neděle, 07. říjen 2018 @ 22:47:09 CEST (577 čtenářů)
(Více... | 2732 bytů | 68 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 5)Život víry: Martin Luther – citát o zaslíbeních a křesťanském životě
Etika

poslal karels

Martin Luther byl německý teolog, kazatel a reformátor, zakladatel protestantismu, autor řady duchovních, politických, pedagogických spisů, církevních písní a překladů. Jeho nejvýznamnějším dílem je překlad Bible do němčiny.

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 27. září 2018 @ 12:11:42 CEST (142 čtenářů)
(Více... | 1702 bytů | komentáře? | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 0)Život víry: Jeden nový člověk
Zamyšlení

poslal Willy

V mém minulém článku "Vzájemnost" jsem hojně zmiňoval církev v Efezu, v předminulém "Evangelium pokoje" jsem v úvodu citoval verše z listu Efezským, které zmíním i v tomto článku, byť na jiné téma, spolu s dalšími, které se k tématu také vztahují.


Ef 2:14-15 Neboť On je náš pokoj; On oboje učinil jedním a zbořil rozdělující hradbu, ve svém těle zrušil nepřátelství - Zákon s jeho příkazy a ustanoveními -, aby v sobě z těch dvou stvořil jednoho nového člověka, učinil pokoj ...

4:22-24 že totiž máte odložit toho starého člověka, který žije podle dřívějšího způsobu života a hyne v klamných žádostech, obnovovat se duchem své mysli a obléknout toho nového člověka, který byl stvořen podle Boha ve spravedlnosti a svatosti pravdy. 

Ko 3:9-11 Nelžete jedni druhým, když jste svlékli toho starého člověka s jeho skutky a oblékli toho nového, který se obnovuje k pravému poznání podle obrazu Toho, který ho stvořil. Potom tu už není Řek a Žid, obřízka a neobřízka, barbar, Skytha, otrok a svobodný, ale všechno a ve všem Kristus. 
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 20. září 2018 @ 23:38:48 CEST (1830 čtenářů)
(Více... | 3531 bytů | 172 komentáře | Hodnocení článku - počet hvězdiček: 5)
Stránka vygenerována za: 0.31 sekundy