Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jan.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 17343, komentáře < 7 dní: 271, komentářů celkem: 462095, adminů: 60, uživatelů: 5351  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 1499 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

gregorios777
Myslivec
Syntezator
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
157971089
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Kde zlo trvá a chce trvat - ODPUŠTĚNÍ, nebo PEKLO?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kde zlo trvá a chce trvat - ODPUŠTĚNÍ, nebo PEKLO?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Cesta s Ježíšem
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 1742
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2026 8:29 am    Předmět: Kde zlo trvá a chce trvat - ODPUŠTĚNÍ, nebo PEKLO? Citovat

Kde zlo trvá a chce trvat - ODPUŠTĚNÍ, nebo PEKLO?

Kde zlo trvá a chce trvat vnímám jako peklo. Jakékoliv souběžné přiřazení tohoto stavu k Bohu a k Božímu odpouštění vědomého, úmyslného, trvalého, pokračujícího zla (jako ke vlastnosti Boha) vnímám jako největší absurditu dosavadních diskusí na GS.


(Dnes zveřejněno i na hlavním portále GS.)

Brusle7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Magdalena07
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2007
Příspěvky: 1354
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2026 10:06 am    Předmět: Citovat

Neni odpuštění bez pokání .
_________________
Magdalena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Magdalena07
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2007
Příspěvky: 1354
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2026 10:27 am    Předmět: Citovat

Duch Boží nám připomene VŠECHNY naše hříchy , abychom si uvědomili, co bylo v Jeho očích odporné.
Naše lítost nad nimi, nás zbavuje jejich tíhy a Ježíš svou krvi vyběluje naše roucha a přibijí na kříž naši minulost .

My máme odpouštět jen těm, kteří si uvědomí svou chybu a touží po našem odpuštění …
Tak je to i u našeho Pána a Krále
Proč by Bůh odpouštěl těm, kteří ve svém zlu pokračují a po Jeho lásce ani netouží ?
_________________
Magdalena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Myslivec
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Oct 18, 2012
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2026 10:34 am    Předmět: Re: Kde zlo trvá a chce trvat - ODPUŠTĚNÍ, nebo PEKLO? Citovat

[quote="brusle7"]Kde zlo trvá a chce trvat - ODPUŠTĚNÍ, nebo PEKLO?

Kde zlo trvá a chce trvat vnímám jako peklo.

Ano. Kde zlo trvá, je peklo.
Přetrvávající zlo dosáhne absolutna v okamžiku kdy zcela zmizí svobodná vůle. Pak již nejde nic změnit. Pak již není žádné chtění/nechtění. Jenom absolutní nepolepšitelné zlo bez šance na změnu. A to je peklo. Zlo uvěznilo samo sebe bez možnosti úniku. Zlo pojde zlem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 1742
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2026 12:06 pm    Předmět: Citovat

Magdalena07 napsal:

Proč by Bůh odpouštěl těm, kteří ve svém zlu pokračují a po Jeho lásce ani netouží ?


Myslím si, že Bůh stvořil lidi pro Boží Království lásky - a svůj lid tam Bůh vede, směruje.

Pokud se tomu však někdo přes mnohá upozornění a varování zarputile brání a chce dělat velké zlo, ubližovat druhým apod., tak touží vlastně po své "odměně" v "Pekle".

Velké zlo lidí je třeba svěřovat v modlitbě Bohu, jako to dělali Ježíš a Štěpán - a to o to více, pokud ho již nijak nedokážeme v zájmu obětí fyzicky či slovně zastavit...


Brusle7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Myslivec
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Oct 18, 2012
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2026 1:41 pm    Předmět: Citovat

[quote="brusle7"][quote="Magdalena07"]
Proč by Bůh odpouštěl těm, kteří ve svém zlu pokračují a po Jeho lásce ani netouží ?[/quote]

Myslím si, že Bůh stvořil lidi pro Boží Království lásky - a svůj lid tam Bůh vede, směruje.

Pokud se tomu však někdo přes mnohá upozornění a varování zarputile brání a chce dělat velké zlo, ubližovat druhým apod., tak touží vlastně po své "odměně" v "Pekle".

Velké zlo lidí je třeba svěřovat v modlitbě Bohu, jako to dělali Ježíš a Štěpán - a to o to více, pokud ho již nijak nedokážeme v zájmu obětí fyzicky či slovně zastavit...






Přesně tak. Doplnil bych jenom jedno důležité slovo.

Myslím si, že Bůh stvořil VŠECHNY lidi pro Boží Království lásky - a svůj lid tam Bůh vede, směruje.

Pokud se tomu však někdo přes mnohá upozornění a varování zarputile brání a chce dělat velké zlo, ubližovat druhým apod., tak touží vlastně po své "odměně" v "Pekle".

Velké zlo lidí je třeba svěřovat v modlitbě Bohu, jako to dělali Ježíš a Štěpán - a to o to více, pokud ho již nijak nedokážeme v zájmu obětí fyzicky či slovně zastavit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 572
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2026 1:51 pm    Předmět: Citovat

brusle7 napsal:

Pokud se tomu však někdo přes mnohá upozornění a varování zarputile brání a chce dělat velké zlo, ubližovat druhým apod., tak touží vlastně po své "odměně" v "Pekle".

Velké zlo lidí je třeba svěřovat v modlitbě Bohu, jako to dělali Ježíš a Štěpán - a to o to více, pokud ho již nijak nedokážeme v zájmu obětí fyzicky či slovně zastavit...

Brusle7

Jakékoli zlo lze dělat i nechtěně a dokonce nevědomě.

Pán Ježíš a podobně Štěpán se modlili k Bohu Otci, aby jejich viníkům odpustil, což znamenalo, že jim sami před tou modlitbou odpustili.
Bohu v modlitbě svěřujeme lidi, nikoli zlo. O tom, co je zlo a co je dobro rozhoduje Bůh, který umí zlo proměnit v dobro, neboť je dobrý. Na druhou stranu mnohé lidské dobro může být v Božích očích zlo.

Vzpomeňme na slova Pána Ježíše v Matoušově evangeliu 7:21-23.

„Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane‘, vejde do království Nebes, ale ten, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebesích. Mnozí mi v onen den řeknou: ‚Pane, Pane, což jsme tvým jménem neprorokovali a tvým jménem nevyháněli démony a tvým jménem neučinili mnoho mocných činů? ‘ A tehdy jim vyznám: ‚Nikdy jsem vás neznal. Odejděte ode mne, činitelé nepravosti. ‘“

Vyhánění démonů, prorokování, činění mocných činů přece není samo o sobě zlo. Pokud to však nebylo/není podle Boží vůle, Bůh to odsuzuje jako činění nepravosti a navíc jako zneužití Pánova jména a tito pachatelé nepravosti proto musí od Pána Ježíše Krista odejít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Cesta s Ježíšem Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.19 sekundy