Založen: Nov 22, 2009 Příspěvky: 1742 Bydliště: Česká republika
Zaslal: út květen 05, 2026 8:29 am Předmět: Kde zlo trvá a chce trvat - ODPUŠTĚNÍ, nebo PEKLO?
Kde zlo trvá a chce trvat - ODPUŠTĚNÍ, nebo PEKLO?
Kde zlo trvá a chce trvat vnímám jako peklo. Jakékoliv souběžné přiřazení tohoto stavu k Bohu a k Božímu odpouštění vědomého, úmyslného, trvalého, pokračujícího zla (jako ke vlastnosti Boha) vnímám jako největší absurditu dosavadních diskusí na GS.
Založen: Nov 22, 2007 Příspěvky: 1354 Bydliště: Ostrava
Zaslal: út květen 05, 2026 10:27 am Předmět:
Duch Boží nám připomene VŠECHNY naše hříchy , abychom si uvědomili, co bylo v Jeho očích odporné.
Naše lítost nad nimi, nás zbavuje jejich tíhy a Ježíš svou krvi vyběluje naše roucha a přibijí na kříž naši minulost .
My máme odpouštět jen těm, kteří si uvědomí svou chybu a touží po našem odpuštění …
Tak je to i u našeho Pána a Krále
Proč by Bůh odpouštěl těm, kteří ve svém zlu pokračují a po Jeho lásce ani netouží ? _________________ Magdalena
Zaslal: út květen 05, 2026 10:34 am Předmět: Re: Kde zlo trvá a chce trvat - ODPUŠTĚNÍ, nebo PEKLO?
[quote="brusle7"]Kde zlo trvá a chce trvat - ODPUŠTĚNÍ, nebo PEKLO?
Kde zlo trvá a chce trvat vnímám jako peklo.
Ano. Kde zlo trvá, je peklo.
Přetrvávající zlo dosáhne absolutna v okamžiku kdy zcela zmizí svobodná vůle. Pak již nejde nic změnit. Pak již není žádné chtění/nechtění. Jenom absolutní nepolepšitelné zlo bez šance na změnu. A to je peklo. Zlo uvěznilo samo sebe bez možnosti úniku. Zlo pojde zlem.
Založen: Nov 22, 2009 Příspěvky: 1742 Bydliště: Česká republika
Zaslal: út květen 05, 2026 12:06 pm Předmět:
Magdalena07 napsal:
Proč by Bůh odpouštěl těm, kteří ve svém zlu pokračují a po Jeho lásce ani netouží ?
Myslím si, že Bůh stvořil lidi pro Boží Království lásky - a svůj lid tam Bůh vede, směruje.
Pokud se tomu však někdo přes mnohá upozornění a varování zarputile brání a chce dělat velké zlo, ubližovat druhým apod., tak touží vlastně po své "odměně" v "Pekle".
Velké zlo lidí je třeba svěřovat v modlitbě Bohu, jako to dělali Ježíš a Štěpán - a to o to více, pokud ho již nijak nedokážeme v zájmu obětí fyzicky či slovně zastavit...
[quote="brusle7"][quote="Magdalena07"]
Proč by Bůh odpouštěl těm, kteří ve svém zlu pokračují a po Jeho lásce ani netouží ?[/quote]
Myslím si, že Bůh stvořil lidi pro Boží Království lásky - a svůj lid tam Bůh vede, směruje.
Pokud se tomu však někdo přes mnohá upozornění a varování zarputile brání a chce dělat velké zlo, ubližovat druhým apod., tak touží vlastně po své "odměně" v "Pekle".
Velké zlo lidí je třeba svěřovat v modlitbě Bohu, jako to dělali Ježíš a Štěpán - a to o to více, pokud ho již nijak nedokážeme v zájmu obětí fyzicky či slovně zastavit...
Přesně tak. Doplnil bych jenom jedno důležité slovo.
Myslím si, že Bůh stvořil VŠECHNY lidi pro Boží Království lásky - a svůj lid tam Bůh vede, směruje.
Pokud se tomu však někdo přes mnohá upozornění a varování zarputile brání a chce dělat velké zlo, ubližovat druhým apod., tak touží vlastně po své "odměně" v "Pekle".
Velké zlo lidí je třeba svěřovat v modlitbě Bohu, jako to dělali Ježíš a Štěpán - a to o to více, pokud ho již nijak nedokážeme v zájmu obětí fyzicky či slovně zastavit...
Založen: Sep 16, 2007 Příspěvky: 572 Bydliště: Brno
Zaslal: út květen 05, 2026 1:51 pm Předmět:
brusle7 napsal:
Pokud se tomu však někdo přes mnohá upozornění a varování zarputile brání a chce dělat velké zlo, ubližovat druhým apod., tak touží vlastně po své "odměně" v "Pekle".
Velké zlo lidí je třeba svěřovat v modlitbě Bohu, jako to dělali Ježíš a Štěpán - a to o to více, pokud ho již nijak nedokážeme v zájmu obětí fyzicky či slovně zastavit...
Brusle7
Jakékoli zlo lze dělat i nechtěně a dokonce nevědomě.
Pán Ježíš a podobně Štěpán se modlili k Bohu Otci, aby jejich viníkům odpustil, což znamenalo, že jim sami před tou modlitbou odpustili.
Bohu v modlitbě svěřujeme lidi, nikoli zlo. O tom, co je zlo a co je dobro rozhoduje Bůh, který umí zlo proměnit v dobro, neboť je dobrý. Na druhou stranu mnohé lidské dobro může být v Božích očích zlo.
Vzpomeňme na slova Pána Ježíše v Matoušově evangeliu 7:21-23.
„Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane‘, vejde do království Nebes, ale ten, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebesích. Mnozí mi v onen den řeknou: ‚Pane, Pane, což jsme tvým jménem neprorokovali a tvým jménem nevyháněli démony a tvým jménem neučinili mnoho mocných činů? ‘ A tehdy jim vyznám: ‚Nikdy jsem vás neznal. Odejděte ode mne, činitelé nepravosti. ‘“
Vyhánění démonů, prorokování, činění mocných činů přece není samo o sobě zlo. Pokud to však nebylo/není podle Boží vůle, Bůh to odsuzuje jako činění nepravosti a navíc jako zneužití Pánova jména a tito pachatelé nepravosti proto musí od Pána Ježíše Krista odejít.
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru.