Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zikmund.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 314, komentářů celkem: 429997, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 579 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

cizinec
rosmano
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116703444
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - onanuju
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

onanuju
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Hříchy sexuální
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: pá říjen 07, 2005 6:40 pm    Předmět: Citovat

Stahuju si erotický fotky z internetu a pak onanuju. Líbí se mi holky, nemůžu si pomoct. Někdo říká, že to není hřích, tak nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karels



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 0
Bydliště: blank

PříspěvekZaslal: so říjen 08, 2005 9:42 am    Předmět: Citovat

Přečti si nejvíc čtený článek na Grano Salis -

http://www.granosalis.cz/article.php?sid=418

Líp bych to nedokázal vysvětlit ani já.

Karels
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2005 4:05 pm    Předmět: Citovat

si delas legraci to je naprosto normalni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2006 6:40 pm    Předmět: Citovat

[citát]
On 2005-10-07 19:40:00, Anonymous napsal:
Stahuju si erotický fotky z internetu a pak onanuju. Líbí se mi holky, nemůžu si pomoct. Někdo říká, že to není hřích, tak nevím.
[konec citátu]

Jednou jsem se u zpovědi zeptal faráře, jestli je masturbace hřích. On mi říkal že je. Protože se tím člověk dostává do stavu, kdy se uzavře a pak mu stačí jen tohle a vůbec nebere ohled na jiné a na okolí.
Takže je to hřích. Zkus také zajít někam jinam než k vám do zpovědnice a zkus se zeptat. Já jsem se také styděl se na to zeptat v mém okolí. Ale pak jsem byl na jedné křesťanské akci s kamarády (daleko od domova) a tam jsem se na to zkusil zeptat ve zpovědnici. Dnes bych to ještě nevěděl, nebýt té příležitosti.
Zkus se někde zeptat, kde si myslíš, že se s dotyčným již jikdy neuvidíš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2006 10:49 pm    Předmět: Citovat

Ptáš se, zdali je to hřích? Pokud tím strávíš celý den, pak asi ano, protože celý den strávíš jen myšlenkou na sebe. Nevím o tobě nic, ale pokud máš možnost si najít holku, zkus se pak zaměřit na ni a její příjemné pocity. Je to, myslím, zajímavější i když náročnější cesta...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: ne březen 05, 2006 8:29 pm    Předmět: Citovat

já myslim že masturbace se stává problémem v tu chvíli když nad tim začnete moc přemejšlet. Vaše problémy bych fakt chtěla mít. Na masturbaci nec špatnýho nejni ale lepší je to se stálym partnerem...já fakt nevim co si některý křesťani o sobě vůbec myslej - zakazovat někomu dokonce i tak soukromou a svobodnou a intimní věc jako je vlastní masturbace a snažit se v lidech kvůli tomu vyvolat pocit viny a svádět to na Boha že prej to nechce...příde mi to fakt ujetý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Parochus



Založen: May 20, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt červen 01, 2006 8:31 am    Předmět: Citovat

Je snad někde v Písmu psáno, že když budeš onanovat, nedostaneš se do nebe?
To jsou mi diskuse, teda...
Je to spíše otázka úniku z reality. Může se na to vypěstovat závislost, ale že by se to mělo stát obsahem morální teologie a někomu to zakazovat, to se mi zdá příliš rigorózní. Křesťan je společenský tvor a vyhledává spíše kolektiv, než samotu. A v kolektivu se přece neonanuje, tam na to není čas a je tam lepší šance na seznámení s potenciálním partnerem. A samota je jako stvořená pro studium, vzdělávání, čtení, seberealizaci, zkrátka zušlechťování ducha... Pozor, ale nic se nemá přehánět, ani ta onanie.
_________________
Pym
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
bouncingczech



Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Uk

PříspěvekZaslal: st červenec 26, 2006 2:02 am    Předmět: Citovat

ptali jste se nekdo naseho Otce co rika na masturbaci a mimomanzelsky sex? asi by vas prekvapil..... verim, ze i clovek ktery onanuje nebo i jinak hresi proti vlastnimu telu, tedy pribytku Ducha Boziho, vejde skrze viru v Krista do nebe, Jezis zemrel za nase hrichy, takze pred tvari naseho otce stojime bez poskvrny....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2006 5:15 pm    Předmět: Citovat

Jsem také názoru, že onanie není hřích, pokud je praktikována v rozumnmé míře a ne na úkor sexuálního partnera (manžela, manželky). Myslím si, že církev v tomto směru hystericky duševně tyranizuje mladé lidi, které pak zbytečně dlouhodobě trýzní výčitky svědomí. Církev by měla raději víc apelovat na hříchy proti 6. a 9. přikázání než na onanii, která je přirozeným článkem vývoje osobnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: út srpen 29, 2006 11:27 am    Předmět: Citovat

Pěkný den přátelé. Je jasné, že budou vždy dva tábory. Neberme tedy názor těch, kteří se řadí do skupiny za záchranu před hříchem a těch, kteří se řadí do skupiny za záchranu před duševní destrukcí. Vždyť nikdo přece nemůže vědět, jakým směrem si ho Bůh povede. A rozhodovat o druhých tím, že budeme něco potírat či dovolovat rozhodně nemůžeme.
Přemýšlel jsem s Biblí v ruce „Gal. 5,19-26 Skutky lidské svévole jsou zřejmé: necudnost, nečistota, bezuzdnost,
20 modlářství, čarodějství, rozbroje, hádky, žárlivost, vášeň, podlost, rozpory, rozkoly,
21 závist, opilství, nestřídmost a podobné věci. Řekl jsem už dříve a říkám znovu, že ti, kteří takové věci dělají, nebudou mít podíl na království Božím.
22 Ovoce Božího Ducha však je láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost,
23 tichost a sebeovládání. Proti tomu se zákon neobrací.
24 Ti, kteří náležejí Kristu Ježíši, ukřižovali sami sebe se svými vášněmi a sklony.
25 Jsme-li živi Božím Duchem, dejme se Duchem také řídit.
26 Nehledejme prázdnou slávu, nebuďme jeden k druhému vyzývaví, nezáviďme jeden druhému.“a na modlitbách o sexualitě člověka, kterou nám Bůh dal, vždyť bychom jinak nenašli rozkoš v krásách lidské sexuality či partnerských hrátkách ne jen za účelem naplnění země, ale i za účelem krásných prožitků se svou milou. Půjde-li o partnerský vztah je zcela normální při hrátkách společně prožívat rozkoš i touto formou. Pokud půjde o dospívajícího mladého človíčka je tady velké nebezpečí destrukce osobnosti zaviněné pastýřem či učitelem dané obce. Chceme si tedy toto brát na svědomí? Nařizovat a zakazovat, přitom si spokojeně žít svůj plný manželský vztah a neprožívat dále potíže mladých či osamocených lidí, kteří se dostanou do své samoty, své sexuality. A co teď? Kdysi jsem četl v křesťanském kalendáři „nedělej nic, co nechceš, aby Bůh viděl“ a to bylo přesně to měřítko, které jsem potřeboval. Odůvodnit si to co dělám rád v každém kroku svého života s ohledem na mnoho příkladů v písmu. Vždyť co udělal Adam a Eva když poznali, že jsou nazí? Citace: Gn 3,7-9 Oběma se otevřely oči: poznali, že jsou nazí. Spletli tedy fíkové listy a přepásali se jimi.
8 Tu uslyšeli hlas Hospodina Boha procházejícího se po zahradě za denního vánku. I ukryli se člověk a jeho žena před Hospodinem Bohem uprostřed stromoví v zahradě.
9 Hospodin Bůh zavolal na člověka: "Kde jsi?"
10 On odpověděl: "Uslyšel jsem v zahradě tvůj hlas a bál jsem se. A protože jsem nahý, ukryl jsem se."
Položím Ti otázku: zda se bojíš Boha, ať jsi ten, kdo zakazuje nebo ten kdo povoluje onanii. Konejme vše ve svobodě.V úctě
Vláďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: so říjen 28, 2006 12:02 am    Předmět: Citovat

[citát]
On 2005-10-19 17:05:00, Anonymous napsal:
si delas legraci to je naprosto normalni
[konec citátu]


Farar to zrejme dela, tak to0 vi)))

A ted vazne...Nic spatneho to neni....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 11:02 am    Předmět: Citovat

Honza: Je dobré toužit po zbožném a ušlechtilém. Pravda je zároveň taková, že se Písmo nikde výslovně nevyjadřuje k onanii (ne chcete-li masturbaci). Není zaznamenán ani jediný případ nějakého přísného napomenutí, nebo vzbuzování pocitů viny. Uznávám, že je lepší tento zvyk nepěstovat a pěstovat sebeovládání. Na druhou stranu mám zato, že církve a společenství toto téma zbytečně dramatizují a dokonce zbytečně řeší. Nechoďme nad to co je psáno. A Onan nebyl potrestán za "onanii", ale za to, že si nechtěl vzít ženu, jak mu nařizoval zákon (ale klidně s ní spal).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 10:45 am    Předmět: Citovat

HOVADA!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: po únor 19, 2007 6:34 pm    Předmět: Citovat

Překvapilo mě, jak lehkomyslně se někteří autoři příspěvků přenáší přes tak citlivé téma. Je fakt, že mst odvádí lidi do samoty, ale oni již osamoceni jsou! Dále je fakt, že mst je velmi bezpečný způsob sexuálního života.

Podle mne je na mst velmi nebezpečná jedna věc. A to, že se za ni člověk stydí!!!

Dělá něco, co se snaží za každou cenu utajit. Uvědomte si prosím, že tajit ještě neznamená muset se stydět.
Vím, že jsem k řešení otázky moc nepřispěl, ale tuto základní zkušenost jsem si nemohl nechat pro sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2007 5:44 pm    Předmět: Citovat

Je hříchem masturbace u fotek mrtvých německých vojáků z 2. světové války?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Hříchy sexuální Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.17 sekundy