Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zikmund.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 307, komentářů celkem: 429990, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 193 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116691302
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - bývalá milenka přítelkyní?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

bývalá milenka přítelkyní?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Hříchy sexuální
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kozbi
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Jan 11, 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 1:57 pm    Předmět: bývalá milenka přítelkyní? Citovat

Jsem žena, křesťanka, můj muž, také křesťan mi byl nevěrný... to nechci rozebírat, ale zajímá mě váš názor, zda se jeho bývalá milenka může stát naší společnou přítelkyní...
Mně se do toho vůbec nechce, cítím se velmi pozraňovaná... Rozhodla jsem se odpustit, přijmout očištění toho všeho a začít znovu... To děvče se už o písemný kontakt se mnou pokoušelo, a protože jsem viděla, jak mému muži i jí velice záleží na tom "celkovém" pročištění, přijala jsem to a chtěla to zkusit... To jsem ještě nevěděla, jak daleko to zašlo...
Ale na jedné straně nabízela pročištění, uzdravení vztahů a přátelství, dokonce s případnou výpomocí třeba při hlídání dětí... a na druhé straně mi lhala, když mě ujištovala (celkem sáhodlouze, což už bylo podezřelé),že nic nebylo, že byli s mým mužem jen partneří v komunikaci, sem tam mu pomohla, on jí... Pak to vzhledem k určitým okolnostem prasklo...
Byla to nevěra jak bič... Teď, po jakémsi vyříkání si to s manželem, odpuštění... mě on znovu vede k tomu, abych i jí odpustila a ona byla naší přítelkyní, neboť je velmi osamocena a doma to má nějak velmi špatné... Argumentuje tím, že věří na zázraky a Bůh může uzdravit i toto...
Jsem z toho hotová a svítí mi červená, že to snad ne! Odpustit - to je bez diskuze, ale znamená to samozřejmě jít i do té druhé části? Mělo by to z toho vyplynout? Ale co já vím, Boží milost je opravdu nekonečná... Nevím, čím udělám větší chybu... Odmítnout tu ženu nebo přijmout? (navíc bydlí dost daleko od našeho bydliště).
Děkuji za názory...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanakova
Cestující u odbavovací přepážky
Cestující u odbavovací přepážky


Založen: Feb 01, 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 5:00 pm    Předmět: Citovat

Tak pokud bydli daleko tak to s tim prijetim nebude tak horke Wink nanejvys se nekdy domluvite na kafi a treba zistis ze je to taky jenom clovek ktery hledal lasku jak se dalo kdyz ji doma nemel. Ale spravne to takto nebylo to je jasne. jenze o tom je prave to odpusteni. jestli probehlo nebo ne. To musis vedet sama. Kdyby nas Buh mel navzdy odmitnout kvuli hrichum ktere sme delali tak s nim nebudem nikdo. A kdyz ste si tovyjasnili s manzelem a odpustili tak je to dobre ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozbi
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Jan 11, 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 8:09 pm    Předmět: Citovat

pro Hanakova:
Děkuji za reakci. No, ono to vypadá jednoduše a vlastně i biblicky... Ale nemůže být, že za určitých okolností se schválně distancujeme od věcí, lidí... které nás svádí k hříchu...
V mém případě to bude hněv, žárlivost, sebelítost, nedůvěra... Já vím, pak je otázka jestli to je uzdraveno... Ale - my se aktivně rozhodujeme odpustit, jenže na té emotivní rovině to uzdravení může trvat dlouho... Taky jsou tu pro mě nevyjasněná stanoviska z její strany a nedůvěra (Může být odpuštění bez znovuprojevevní důvěry? Nebo je to podmíněno?)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanakova
Cestující u odbavovací přepážky
Cestující u odbavovací přepážky


Založen: Feb 01, 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 12:12 pm    Předmět: Citovat

urcite nepudu do cukrarny hledet na zakusky kdyz sem diabetik a klepuse na sladke. Ale kdyz budu z toho uzdravena tak si kousnu a budu mit z toho radost. Ja nevim co prozila ona nebo ty. tak to nelam a uvidis. Ale je jasne ze vylivat vanicku i s ditetem je spatne. Zkus pockat a uvidis. Modlitbou nic nezkazis. kdyz si verici, tak na to nejsi sama. Ale ten kontakt by dukazem odpusteni urcite byl. navic je asi lepsi kdyz bys o i vedela a nebyl to anonimni clovek ktery te ohrozuje a mozna i manzel by ji vnimal potom jinak. nebo by se dokonce ujistil jak je rad ze te ma Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozbi
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Jan 11, 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 12:26 pm    Předmět: Citovat

Pro Hanakova:
Určitě počkám. Je to teď ještě moc bolavé. Taky to, že už jsem jednou k tomu kontaktu svolila a ona mi lhala, a to chtěla ty vztahy "pročistit". Třeba v tom byl dobrý úmysl, aby mě to nebolelo... Jenže, když pak vyjde najevo pravda je to zranění na dvakrát...
Co si myslíš o tom odpuštění podmíněném důvěrou? A je důvěra otázkou našeho rozhodnutí nebo spíš vzniká ve vývoji na základě zkušeností... Mám problém jí teď věřit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanakova
Cestující u odbavovací přepážky
Cestující u odbavovací přepážky


Založen: Feb 01, 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 2:44 pm    Předmět: Citovat

To je tezke. Jestli ti nejdriv lhala a pak rekla pravdu tak to je vlasne taky dobre. Kdyz nekdo mlzi protoze nechce ranit neni to uplne koser, ale je to licky pochopitelne. Mozna ti v tuchvili taky neduverovala. Co se da delat. Duvera se ziskava asi postupne. Ale kdyz budete bez kontaktu tak nema sanci ani vzninkout. no to je jedno s druhym. Jenze jetli ona ma tveho muze opravdu rada i jako zena tak to kamaradeni by asi stejne nesla tezko. No zase ale nejde se prece na nekoho zlobit protoze ma rad. To nejde. Na srdce ktere hori laskou se ani Buh nemuze hnevat. Tak ja nevim. Je to tezke. Budu se za tebe modlit. I za ni. A ty ses ji ptala jake ma plany se svym manzelem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozbi
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Jan 11, 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 4:38 pm    Předmět: Citovat

Pro Hanakova:
No, ona mi pravdu neřekla, ani z její strany nedošlo k nějakému vyjádření lítosti, "pročištění", o které jí šlo... Teď je mezi námi ticho... Ale je fakt, že jsem ji prosila, ať nás nekontaktuje... Ale doufala jsem, že aspoň ještě napíše slova lítosti, pokání... Měla bych to za biblické.
Z těch Tvých slov o tom, jak je to vlastně hezké, když se mají rádi, že ani Bůh se nemůže hněvat, mi je tak nějak úzko... Snad abych jí nějaký ten další kontakt s mým manželem přála, ne? Jak si můžu být jistá, že by to zvládli?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanakova
Cestující u odbavovací přepážky
Cestující u odbavovací přepážky


Založen: Feb 01, 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 6:30 pm    Předmět: Citovat

A to budes radsi kdyz si budou psat tajne? A jisty si tady nemuze byt clovek nicim. Jenom Bozi laskou. To jo. Tak si rekni co by v tom asi chtel Kristus aby jsi udelala. Treba se nemusite ani videt. Ale nebranila bych manzelovi mit pratele nebo i kamaradky o kterych vim a trochu je znam. To prece neni proti bibli. Stejne by si casem treba mohli zacit psat znova a ani bys to nevedela. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozbi
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Jan 11, 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so únor 02, 2008 6:46 pm    Předmět: Citovat

Pro Hanakova:
Společní známí mi samozřejmě nevadí. Milenka ano. Sice to snad skončilo, i když si myslím, že srdčko mu ještě pro ni buší... Tak zatím to tu ukončím. Nejlepší teď bude počkat... Dík za čas a názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleazar



Založen: Jun 25, 2006
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 8:07 pm    Předmět: Citovat

Milá kozbi (Ty máš ale přezdívku Smile ),
je to hrozné, co se Ti stalo, pročítal sem si to a doufám, že to mezi bratříma nikdy nezažiju.
Krátce:
1)Tvuj manžel je cizoložník a pravděpodobně jinej nebude.
-Ty ho buď mužeš vyrazit (jestliže tuto možnost Ježíš připouští)
-anebo to musíš přijmout jako normální věc a sžít s s tim (=nýst svuj kříž). V takovym případě musíš myslet nejdřív na Vaše děti, aby tim nestrádaly, a to jak materiálně (hlavně; aby neprohejřil prachy na domácnost s děvkama atd. atd.) tak i společensky a jinak. Samozřejmě to musíš zařídit tak, aby se Ti jednak děti nevodcizili a druhak, aby na ně neměl špatnej vliv Tvuj starej.
-Pak se zamozřejmě postarej voto, aby Tě nazatáhnul von do ňákýho průšvihu (dluhy, hypotéky, zástava baráku...) a aby Ti řádně příspíval na domáctnost
-NEZAPOMEŇ, ŽE POKAVAĎ JE ÚŘEDNĚ TVUJ MANŽEL, TAK TY SI CÍRKEVNĚ V PODSTATĚ JEHO MAJETKEM, KTEREJ JE MU PODŘÍZENEJ TÉMĚŘ ABSOLUTNĚ S NULOVEJMA OBČANSKEJMA A LIDSKEJMA PRÁVAMA A JAKEJKOLIV POKUS O "VZPOURU" ČI JAK SE TOMU ŘIKÁ SE TI MUŽE HOOODNĚ NEVYPLATIT
2)
-Ježíš praví něco v tom smyslu, že kdo k Němu přileze, tak že ho nevyžene ven a my MUSÍME jednat tak, jako on, jinak bude moc a moc zle. Např. Bůh nám naměří tak, jak měříme... Čili, jestliže k Tobě přileze ke křížku, tak se jí nemůžeš dost dobře zbavit, musíš se s ní ňák vyrovnat. Prostě vyřeš to podle Pánova příkladu (můžeme si vo tom pokecat soukr. jesli nemáš někoho lepšího), ale nedolejzej za ní, když Tě kontaktovat nebude, tak na ní kašli, na krávu, nemáš k ní, co já vim žádný povinnosti, tak buď ráda, když se s ní nebudeš muset stýkat (kámošky už z Vás asi nebudou) a až se budete muset setkat, tak se chovej tak, aby neutrpěl kvůli tý 3,14če Tvuj vztah s Pánem, ale jinak bych to já nehrotil, její problémy nejsou Tvý problémy, kterejch máš tak jako tak dost.
-A nezapomeň, milujte svoje nepřátele...(najdi si sma, nechce se mi to hledat i se všema různočteníma) a přej všem (i jí) to nejlepší. Myšlenky Tě nic nestojej (peníze, jídlo, práci, čas...) a Bůh třeba bude mít radost.
eleazar
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozbi
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Jan 11, 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 1:07 pm    Předmět: Citovat

Dík za reakci. Máš pravdu. Ježíš ani nás nevyhání a přijímá, musím to udělat taky, i když já jsem jen hrozně nedokonalý člověk a bude to pro mě hrozně těžké a bolestivé...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanakova
Cestující u odbavovací přepážky
Cestující u odbavovací přepážky


Založen: Feb 01, 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne únor 10, 2008 3:36 pm    Předmět: Citovat

Co to pises ty melezanare? Proc vubec reagujes na otazky te podvedene krestanky?
Hlavne kdyz nevis co teda Jezis pripousti nebo pises ze ma neveru povazovat za normalni vec. Manzelka neni majetkem ani v islamu natoz pak v krestanstvi. Jezis nepravil nic o tom kdo k nemu prileze a zenu kterou zhresila nenazývá kravou ani jinak jak pises ty. Je videt ze se rad poslouchas ale mas pred se bou jeste dlouhou cestu a bz pokani na ni neujdes ani milimetr. Toto neni forum pro lidi, kterí videli Bibli z rychliku nebo pres sklo knihkupectvi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozbi
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Jan 11, 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne únor 10, 2008 5:34 pm    Předmět: Citovat

Tak bych vám měla napsat vývoj: ta dívka se nakonec ozvala a sama projevila lítost nade vším... Je to delší proces... ale věřím v odpuštění, uzdravení,... Vlastně to potřebujem všichni. I já. Taky si nemyslím, že je kráva... A třeba z nás opravdu budou přítelkyně... Brala bych to, vypadá na celkem fajn holku. Jestli ona bude mít také zájem...O dobré přátele je nouze a kdo miluje, přilne víc než bratr (Př.18,24). Myslím, že to stojí za to. Emoce se mnou hodně cvičily, dík za všechny biblické odkazy... Boží slovo má moc... A je mi teď o dost líp... Neužírám se žárlivostí... Radostné srdce hojí rány, kdežto ubitý duch vysušuje kosti Smile (Př. 17,22)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleazar



Založen: Jun 25, 2006
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: ne únor 10, 2008 7:18 pm    Předmět: Citovat

Milá hanakova,

otázka možnosti rozvodu je velimi komplikovaná, zvlášť, když Ježíš jí jen v evangeliích řeší minimálně 4x a to ne vždy úplně stejně. Absolutně bych se neodvážil tvrdit, jestli je možno po právoplatnym rozvodu (z důvodu smilstva) se znova vdát či ne. Srovnej Lk 16, Mk 10, Mt 5 a 19. Jesli Ti to vychází jednoznačně, tak se rád nechám poučit.

Zatim, že má považovat za normální, že je podváděná si stojim. Křesťanství je vo odpouštění a to s sebou přináší i to, že je běžně odpouštěno i těm, co hřešej proti nám, což v praxi znamená, že se proti nám hřešit prostě bude a my se musíme ve vlastnim zájmu smířit s tim, že to prostě jinak nebude.
btw - v ČR je cizoložství skutečně běžnou záležitostí, na vlastní kůži to pozná možná víc než 50% populace, tak proč si nalhávat, že se to zrovna mě nemuže stát.

Píšeš, že žena neni majetkem svýho muže. Tak mě pověz, jaký páky muže žena použít na obranu proti svévoli svýho manžela. Aspoň jednu.

Jesli Ti muj trochu lidovější wording vadí, tak se zkusim polepšit, ale jen pro info:
-Všichni, které mi Otec dává, přijdou ke mně; a kdo ke mně přijde, toho nevyženu ven, (J 6,37)
-kráva je užitečný zvíře, tak se omlouvám všemu starozákonnímu obětnímu hovězímu dobytku, že by mělo bejt dáváno naroveň támhletamý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irena
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Jul 19, 2006
Příspěvky: 37
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: ne únor 10, 2008 11:39 pm    Předmět: rozvod? Citovat

Já nevím, kozbi, jestli je tvůj muž křesťan nebo ne. Pakliže ano a lituje, odpustím, ale ne že mu budu hned zobat z ruky, asi by mi chvilku trvalo, než bych to vnitřně strávila Evil or Very Mad

Pakliže není a lituje, odpustila bych stejně, ale už bych mu tolik nevěřila. Jestli to udělal poprvé, je reálná možnost, že to udělá někdy znovu. Znáš to - důvěřuj, ale prověřuj Laughing

Pokud by chytil slinu a začal zahýbat častějš, rozvedla bych se, v takovém případě nejsem vázaná. Taky je to lepší kvůli dětem, hádky a neklid jsou horší než rodiče od sebe.

A s ní bych se asi nesetkala. Kdyby litovala, odpustila bych jí (co už by mi zbejvalo Cool ), ale to se dá i mailem. Nebo dopisem. ŽÁDNÝ KAMARÁDĚNÍ s někým, kdo cizoložil s mým manželem! Nezaslouží si moji důvěru. Kdo to kdy slyšel, aby se žena přátelila s konkubínou svého manžela a ještě snad jí byla vděčná! Jak víš, že kdybyste teda vytvořili trojspolek a tys tam někdy být nemohla, že po něm nevyjede, zvlášť, je-li nevěřící? Příležitost dělá zloděje. A abych je šmírovala, to je zas pod moji důstojnost. Takže jim to neulehčuj a nelifruj si ji do bytu Exclamation Nejsi žádná rohožka, ale svobodná bytost, rovnoprávná a především BOŽÍ DÍTĚ Exclamation

Přeju ti svatou trpělivost a především MOUDROST DS, aby ses rozhodla podle Jeho vůle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Hříchy sexuální Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.16 sekundy