Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zikmund.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 307, komentářů celkem: 429990, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 561 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116694374
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Sex jako projev lásky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sex jako projev lásky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Hříchy sexuální
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gojim
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Dec 12, 2003
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 6:32 am    Předmět: 60% rozvodovost ... Citovat

V com je problem? Tak ze po lopate: Rozbite rodiny, skoro 60% rozvodovost, deprimovane, pomylene a straumatizovane deti (ak vobec nejake su) su nasledkom vasho ego zivotneho stylu ...Preco si radsej uprimne a poctivo nepriznate, ze zit v monogamnom zvazku a byt verny proste uz nedokazete ...

Ale to je asi jedno, ved nezijeme v stredoveku ... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yiolinar
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Mar 22, 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 8:10 am    Předmět: Citovat

A můžeš mi laskavě ukázat, kde jsem se zmínil, že nedokážu být věrný a mít jen jednu slečnu? Protože já to tam opravdu najít nedokážu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gojim
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Dec 12, 2003
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 12:02 pm    Předmět: x Citovat

Ale to po Tebe nikto ani nechce. Nebolo mojim ucelom zistovat kolko zien si mal v posteli. Very Happy Ja som sa len celkovo a v globale zamyslel nad tym ci niekto dokaze byt v dnesnej dobe verny ... Tym som nemyslel par mesacny alebo niekolko rocny vztah ... Myslel som tym celozivotny vztah ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yiolinar
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Mar 22, 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 12:16 pm    Předmět: Citovat

No tak s tím ještě zkušenost nemám, ale když to bude ta pravá, problém v tom rozhodně není Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Puritan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Feb 17, 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 3:35 pm    Předmět: Citovat

Tak když nevěříte Bibli a Bohu, tak to je pak těžké. Víc se k tomu nedá říct. Ale tohle "chození" podle světa má jasné následky, které tu popsal Gojim. Zkuste někdy život podle Boha, ne podle odpadlého světa na jeho cestě k záhubě. Dalo by se tu rozebírat x-věcí, ale když je problém tady, tak je to těžké. Pán Ježíš taky mohl stokrát promlouvat k Židům, ale ani oni nevěřili Písmům, které byli o Něm. Můžu tisíckrát psát, proč je předmanželský sex hříchem, ale dokud nebudete opravdu věřit v Pána Ježíše, tak nebudete věřit ani Bibli a jejím slovům, které jsou o Ježíši a od Ducha.

Jan 3,3
Ježíš mu odpověděl: "Amen, amen, pravím tobě, nenarodí-li se kdo znovu, nemůže spatřit království Boží."

Skutky 3,19
Proto čiňte pokání a obraťte se, aby byly smazány vaše hříchy.

To je základ celé víry v Krista. Jen to člověku spasit jeho duši a osvobodit ho z marasmu současného světa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kresba
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Apr 06, 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 3:43 pm    Předmět: Tady je to jen samý antisemitismus. Citovat

A co když věřím v boha ? Ale ne v toho Vašeho ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Puritan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Feb 17, 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 3:57 pm    Předmět: Citovat

Můžeš. Bůh ti dává možnost v Něj nevěřit. Nicméně žádné náboženství, žádné intelektuální přesvědčení ti nespasí, nic tě nevytrhne z hříchu. Nic než krev Ježíše, který žil bez hříchu, a zaplatil za ty naše, abychom mi mohli přijít k Bohu a být spaseni.

Jan 14,6
Ježíš mu odpověděl: "Já jsem cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.

Spása je jen skrze přijetí Ježíšovy oběti. Ježíš o sobě prohlašoval, že je Bůh - "Kdo vidí mne, vidí Otce." Je-li to pravda, pak jsou Jeho slova zároveň slovy Boha. Jestliže Ježíš je Bůh a prohlašuje Bibli za své autoritativní a zcela platné slovo, potom platí i to, že sex patří do manželství, Bůh to tak stanovil. A všechna Ježíšova slova a prohlášení potvrzují Jeho zázraky a zmrtvýchvstání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yiolinar
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Mar 22, 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 8:58 pm    Předmět: Citovat

Puritáne, zkus být aspoň na chvíli trochu menší ortodoxák a zamyslet se, zdali tvoje interpretace Boha není jednou z mnoha. Uvědom si už, že nám dal Bůh svobodnou vůli a jdi už někam s tím svým mesiášským syndromem. Ty u toho vyloženě nemyslíš, jenom přijímáš. To ty jsi ten vymytej mozek, oběť lidství a zkaženosti moderního světa... vítej v Pekle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sylfaena
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Jan 27, 2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 9:05 pm    Předmět: Citovat

Mily Yiolinare,
z Vasi posledni vety jsem vycitila neco, na co bych rada zareagovala takto:
Myslim, ze Vam neni treba sem vubec chodit a zpovidat se tady, protoze Vase prispevky opravdu nepusobi tak, ze chcete radu, ale ze chcete, aby ostatni uznali Vas postoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Puritan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Feb 17, 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 5:27 pm    Předmět: Citovat

S tou svobodnou vůlí je to poněkud složitější. My nemáme svobodnou "vůli", ale možnost svobodné volby k naplnění Božího plánu. Svoboda tu není k tomu, abychom svévolně hřešili, rouhali se proti Bohu a Písmu či přijímali satanské nauky (alias jiná náboženství..; ). Máme svobodu činit Boží vůli a máme svobodu k tomu dělat správné věci. To, co máš namysli ty, je svévole.

Uvědomuji si, že moje reformované chápání Boha a moje teologické postoje nejsou dokonalé a respektuji ostatní, vychází-li z Písma. Můžu věřit, že se mýlí, budu o s nimi diskutovat, ale respektuji je.

Nevěříš-li v Boží slovo, řekni to a diskuzi můžeme vést na téma, je-li Bible pravdivou knihou, co má autoritu v oblasti víry a třeba i mravů (souvisí s tématem). Mám pocit, že v ní ani v Ježíše důvěru nemáš, ve svých názorech vycházíš ze světa a jeho názorů, kterým dáváš přednost před Bohem, Ježíšem a Biblí, jež zpochybňuješ (de facto).

Nazývej mě ortodoxním, třeba i fundamentalistou. Rozumíš-li tomu slovu tak, jako já, tj. víru v naprostou neomylnost, přesnost a autoritativnost Bible, pak se k tomu s klidným svědomím před tebou a před Bohem přiznávám. Ty ses označil za věřícího, co má blízko ke křesťanství. Co si pod tím mám představit? Já jsem dlouho před obrácením také měl blízko ke křesťanství a v Boha věřil, ale podobně jako ty jsem to v praxi odmítal. Křesťanství jsem bral jako pravdivé, ale byl to pro mě intelektuální postoj, ne prožívaná víra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yiolinar
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Mar 22, 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 8:35 pm    Předmět: Citovat

Sylfaena: Jen jsem chtěl místnímu osazenstvu ukázat, že může existovat i křesťan s poněkud "liberálnějším" nefundamnetálním postojem, protože pokud vystupují tímto způsobem i před "nevěřícími", není divu, že jsme tam, kde jsme...

Puritán: Jiné náboženství = satanská praktika? Je mi Tě líto, opravdu. Bibli respektuji, ale není to jediný stavební kámen. Jak říkám, Bůh není automat ani spisovatel v důchodu. No, osobně končím tuhle diskusi, protože vidím, že opravdu nemá cenu a je to ztráta času...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Hříchy sexuální Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.19 sekundy