Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zikmund.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 307, komentářů celkem: 429990, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 562 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116700983
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - INFO, proč křesťané GS založili Katedrálu GS (6.-12.5.2023)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

INFO, proč křesťané GS založili Katedrálu GS (6.-12.5.2023)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 751
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: pá květen 12, 2023 8:55 pm    Předmět: INFO, proč křesťané GS založili Katedrálu GS (6.-12.5.2023) Citovat

Milí přátelé, diskutující, čtenáři na GS,

tuto místnost jsme založili po domluvě účastníků diskusí na GS jako křesťané na Grano Salis. Stavební kámen položili Shona a Myslivec (přinesli název a konkrétní návrhy možností fungování), dále Willy, já Brusle7 (s obrácením se na technickou IT pomoc i na Cizince a později na administrátora Tomáše ) - a místnost jako diskusní fórum vytvořil dnes 12. května 2023 administrátor Tomas, za což děkujeme.
Vidím, podle počtu přístupů, že je místnost sledovaná a čtená. Děkujeme! Budeme rádi, když bude sloužit ke sdílení našich životů v Kristu , k hledání, nalézání a k oslavě Ježíše Krista!

Vaše Brusle7


K historii založení místnosti Vám dále informativně zasílám k nahlédnutí text, který byl 6.5.2023 zaslán Bruslí7 do redakce GS (zahrnuje důvody a úmysly místnosti KATEDRÁLA):

Vážení admini, správci Grano Salis,

v kruhu zdejších křesťanů jsme se předběžně s některými z nás dohodli, že Vás požádáme o změnu či doplnění možnosti diskusí na Grano Salis. Prosíme o vytvoření křesťanské "Katedrály", kde by bylo možné si v některých článcích vybírat jen některé diskutující pro některá křesťanská témata. Nechceme cenzuru či omezení svobody projevu, ale zároveň se na Grano Salis cítíme ve vážných křesťanských diskusích opakovaně nevodně napadáni různými útočníky, což často zcela rozbíjí témata a až znemožňuje křesťanskou diskusi účastníků .

Návrh: Všichni různí autoři článků by měli možnost si zvolit ke článku dle různých témat diskusi veřejnou, anebo uzavřenou - a k diskusi přizvat jenom koho chtějí, nebo případně smět zamezovat přístupy na základě nevhodného napadání dodatečně v průběhu diskuse (ideální by byla kombinace obojího, ale stačí alespoň první možnost).

Takže: Autor článku před odesláním článku by označil článek jako veřejný, že se k němu mohou vyjádřit všichni, takže vše bude jako doposud a při starém. Nebo: Autor článku před odesláním článku označí článek jako neveřejný, ve kterém si bude možné všechno veřejně přečíst, ale diskuse bude pouze pro zvané.

Nejsem odborník na IT, ale v diskusi zazněly návrhy "engine" , nebo dle možností něco jako
notabene.granosalis.cz (asi uzavřenější komunita?) - ale této technické IT oblasti já vůbec osobně nerozumím, takže ponecháváme konkrétnější doporučení k realizaci samozřejmě zcela na vás IT odbornících a adminech.

Každopádně jsme my křesťané GS inspirováni úvodními větami na Grano Salis :

"GRANO SALIS - ZRCADLO NAŠÍ EKUMENY I ty můžeš ovlivnit, jaké budou tyto stránky!
GRANO SALIS si tvoří návštěvníci sami! Nebojme se říci nahlas, co si myslíme GRANO SALIS vám nabízí možnost říci nahlas, co si myslíte."

Část návštěvníků GS by si přála tuto možnost, již tu o ní několik dnů společně diskutujeme. Velká část naopak toto nechce - protože velká část návštěvníků má především velký zájem zde trvale urážet a napadat křesťany a blokovat těmito nevhodnými projevy křesťanské diskuse, posmívat se nám za víru a názory, posmívat se Kristu - a především nám znechutit psaní a účast zde na diskusích.

Prosíme o Váš názor a sdělení možností úpravy na Grano Salis. Děkujeme moc.


Naposledy upravil brusle7 dne ne říjen 29, 2023 3:29 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 751
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2023 12:30 pm    Předmět: Citovat

Vracím do diskuse tento úvodní článek v Katedrále, včetně dopisu adminovi ze dne 6.5.2023 ohledně důvodu a úmyslu založení Katedrály (z něhož cituji i úryvek):

..."velká část návštěvníků má především velký zájem zde trvale urážet a napadat křesťany a blokovat těmito nevhodnými projevy křesťanské diskuse, posmívat se nám za víru a názory, posmívat se Kristu - a především nám znechutit psaní a účast zde na diskusích"...

----
----

Dodatek Brusle7 z 26.8.2023, který píši jen sem do diskuse (a zároveň je to i odpověď na některé dotazy členů Katedrály):

Nenecháme se znechutit, ani napadat. Od toho Katedrála NENÍ. Proto nastanou změny - respektive spíše snaha (i povinnost) hlavní moderátorky o návrat k původnímu záměru a účelu Katedrály. Některé plánované změny již byly v Katedrále publikovány, jiné jsou ve fázi příprav a publikovány budou.


Brusle7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 777
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2023 12:48 pm    Předmět: Citovat

V tom případě připomínám, jak to po spuštění Katedrály začalo, na čem to bylo založeno a jaké na to byly reakce.

http://granosalis.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=368

Jakákoli změna, odklon od původního Božího záměru učiní z Katedrály něco jiného, než čím být měla. A činnost "hlavního moderátora" (nevím, co to je) je toho příčinou, tj. příčinou dnešního tristního stavu "Katedrály".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 751
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2023 12:55 pm    Předmět: Citovat

Willy napsal:
V tom případě připomínám, jak to po spuštění Katedrály začalo, na čem to bylo založeno a jaké na to byly reakce.

http://granosalis.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=368




Začalo to jinak, než v praxi skončilo. Příspěvky za poslední měsíc či více vypovídají o zcela jiném duchu Katedrály než byl původní cíl a záměr... Proto je nutný restart a nový začátek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 777
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2023 1:03 pm    Předmět: Citovat

brusle7 napsal:

Začalo to jinak, než v praxi skončilo. Příspěvky za poslední měsíc či více vypovídají o zcela jiném duchu Katedrály než byl původní cíl a záměr... Proto je nutný restart a nový začátek.

Souhlasím, vždyť jinými slovy píšu totéž a připojil jsem k tomu příčinu, původce toho jiného ducha.
Restart vykonaný původcem jiného ducha a nový začátek učiněný v tomto jiném duchu, nemůže přivést zpět Ducha Božího a přinést změnu myšlení a jednání, ale jen pokračování úpadku.


Naposledy upravil Willy dne so srpen 26, 2023 1:09 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 751
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2023 1:03 pm    Předmět: Citovat

Willy napsal:
A činnost "hlavního moderátora" (nevím, co to je) je toho příčinou, tj. příčinou dnešního tristního stavu "Katedrály".



O co ti jde, Willy? Urážet mne?

Ptala jsem se zde v diskusích, zda mám odstoupit z role správce já, a všichni (kromě Tebe) mi odpověděli že NE. Takže pokud neodstoupím, tak jednám. Sám jsi napsal, že se rád zbavíš břemena moderátora, tak ti to bude brzy umožněno.

Pokud mne budeš dokola urážet, tak víš, jak se na to dívá Kristus? Čemu tu MARNĚ bráníš?


Brusle7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 777
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2023 1:08 pm    Předmět: Citovat

brusle7 napsal:
O co ti jde, Willy? Urážet mne?

Pokud mne budeš dokola urážet, tak víš, jak se na to dívá Kristus? Čemu tu MARNĚ bráníš?


Brusle7

Jde mi o to, aby se Katedrála vrátila na začátek a stala se tím, čím být měla podle Božího Slova, na němž byla od počátku založena, aby tu mohla být a byla Boží přítomnost, Boží Duch a svoboda Pána Ducha, ne jíní, cizí, nečistí a falešní duchové.

Pokud hlavním Moderátorem nebude Pán Ježíš Kristus, nestane se to! A brání tomu ten, kdo se ptá "Čemu tu MARNĚ bráníš?"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 751
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2023 1:26 pm    Předmět: Citovat

Willy napsal:


Pokud hlavním Moderátorem nebude Pán Ježíš Kristus, nestane se to! A brání tomu ten, kdo se ptá "Čemu tu MARNĚ bráníš?"



Tak to už je i na mne moc. Končím diskusi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 777
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2023 1:26 pm    Předmět: Citovat

ŘÍCI NĚKOMU PRAVDU V LÁSCE BY NEMĚLO NIKOHO URAZIT. Pokud se někdo přesto urazí, znamená to, že není mrtvý, tzn. že není ukřižovaný, že není pohřbený ve vodním hrobu, odkud měl vyjít nový, aby chodil v novotě života.

Láska bližnímu nepůsobí nic zlého. Naplněním Zákona je tedy láska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 777
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2023 1:30 pm    Předmět: Citovat

brusle7 napsal:

Tak to už je i na mne moc. Končím diskusi.

Potom nezbývá než hop na kříž! a nechat Pána Ježíše Krista, aby to dořešil. Amen.

Oblečte se tedy jako vyvolení Boží, svatí a milovaní, v slitovný soucit, dobrotu, pokoru, vlídnost a trpělivost. Snášejte se navzájem a odpouštějte si, má-li kdo něco proti druhému. Jako Pán odpustil vám, odpusťte i vy. A nad to všechno mějte lásku, která je poutem dokonalosti. Pokoj Kristův ať rozhoduje ve vašich srdcích; k němu jste byli také povoláni v jednom Těle. A buďte vděčni. Slovo Kristovo ať ve vás bohatě přebývá. Ve vší moudrosti se navzájem vyučujte a napomínejte a s vděčností zpívejte Bohu ve svých srdcích chvalozpěvy, oslavné zpěvy a duchovní písně. A všechno, cokoli činíte slovem nebo skutkem, čiňte ve jménu Pána Ježíše a skrze Něho děkujte Bohu a Otci.
Ko 3:12-17

Kéž by se tato slova stala v tobě skutečností ve tvém životě ukrytém s Kristem v Bohu.
Ko 3:3 Neboť jste zemřeli a váš život je ukryt s Kristem v Bohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 777
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2023 3:54 pm    Předmět: Citovat

brusle7 napsal:

Ptala jsem se zde v diskusích, zda mám odstoupit z role správce já, a všichni (kromě Tebe) mi odpověděli že NE. Takže pokud neodstoupím, tak jednám. Sám jsi napsal, že se rád zbavíš břemena moderátora, tak ti to bude brzy umožněno.

Brusle7

Boha ses měla ptát, ne lidí. Proto jsem nereagoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Frantisek100
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Feb 04, 2004
Příspěvky: 187
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2023 4:42 pm    Předmět: Citovat

Milá Brusle, znáš důvody, proč odešel Myslivec a Shona? Možná by Ti to ukázalo na to, zda má Katedrála pokračovat? Já osobně jsem pochopil, že Willy je nemocný člověk, který by druhé dohnal na psychiatrii. O Magdaleně moc nevím, ale ona navrhla vyloučit i mne. Proč? Nehezky jsem se vyjádřil o některých verších z Bible. Moje chyba? Moc přemýšlím a to se nesmí.
Vidím nejlepší řešení v přeměně na Cestu s Ježíšem a moderuj to jedině Ty. Uvidíš, kdo se k Tobě připojí. Třeba se Myslivec i Shona vrátí. Zatím je to ostuda křestanů a hlavně těch, co se chlubí znovuzrozením. Doufám, že toto zase Willy nezmaže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 777
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2023 4:57 pm    Předmět: Citovat

Frantisek100 napsal:
Já osobně jsem pochopil, že Willy je nemocný člověk...
Doufám, že toto zase Willy nezmaže.

Kde se v tobě bere ta nutkavá potřeba lhát o druhých? Komu tím prospěješ a proč sám sobě škodíš? Ty se nemáš rád? Máš vůbec někoho rád, Františku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 751
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2023 5:00 pm    Předmět: Citovat

Frantisek100 napsal:
Milá Brusle, znáš důvody, proč odešel Myslivec a Shona? Možná by Ti to ukázalo na to, zda má Katedrála pokračovat? Já osobně jsem pochopil, že Willy je nemocný člověk, který by druhé dohnal na psychiatrii. O Magdaleně moc nevím, ale ona navrhla vyloučit i mne. Proč? Nehezky jsem se vyjádřil o některých verších z Bible. Moje chyba? Moc přemýšlím a to se nesmí.
Vidím nejlepší řešení v přeměně na Cestu s Ježíšem a moderuj to jedině Ty. Uvidíš, kdo se k Tobě připojí. Třeba se Myslivec i Shona vrátí. Zatím je to ostuda křestanů a hlavně těch, co se chlubí znovuzrozením. Doufám, že toto zase Willy nezmaže.



Frsntišku,

Myslivec a Shona se sice podíleli na založení Katedrály, ale nebyli tu v počátcích, kdy je Katedrála nejvíce potřebovala. Břemeno počáteční práce i rozhodování zůstalo na mne. Jejich návrat je kdykoliv vítaný , stále jsou členy.

Ohledně druhého správce potřebuji spoluoracovníka v Kristu, který pomáhá a podporuje mne (v Kristu), nikoliv někoho, kdo jde proti mne a tím Katedrále škodí (tj nepomáhá - ale naopak zatěžuje). To je pak lepší být správce sám, než bojovat s někým, kdo chce velet sám bez ohledu na druhého, nebo to chce prostě rozložit...

Ušli jsme zde už kus dobré cesty, poučili se z počáteční nezkušenosti, ale Bůh vidí úmysl a žehná nám.

Kde jsou 2 nebo 3 shromážděni... Nejde o.počty...

Brusle7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Frantisek100
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Feb 04, 2004
Příspěvky: 187
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2023 5:36 pm    Předmět: Citovat

Willy, já mám rád mnoho lidí a oni mají rádi mne. U Tebe mi vadí Tvůj fanatický způsob jednání, který znám trochu ze sekt. O Tobě vím jen to, co bylo v tisku a co jsi sám o sobě přiznal. Sám jsi přiznal, že Tě vyhodili z nějakého sboru. Tvůj přístup k lidem mne děsí a vnímám ho jako něco patologického. Spíše lidi od Boha odvádíš než přivádíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.26 sekundy