Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zikmund.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 319, komentářů celkem: 430002, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 570 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116707549
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - o sexu narovinu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

o sexu narovinu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Hříchy sexuální
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sylfaena
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Jan 27, 2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so březen 22, 2008 12:33 pm    Předmět: Citovat

Anonymous napsal:
Bojovali jsme se snoubenkou se stejným problémem. Když jsem o tom na rovinu mluvili s pastorem, vedl nás cestou, která by mě do té doby nenapala - a vedlo nás to skutečně k životu v čistotě - není to návod - spíš podnět k modlitbám:
<BR>
<BR>V Bibli jasně stojí, že moje tělo už tu není pro mě, ale pro mého partnera a tělo mojí partnerky je tu nikoliv pro ní, ale pro mě. Jinými slovy řečeno – Bůh chce skrze manželství a lásku naplnit potřeba jednoho i druhého. Co se ale děje před manželstvím, když se snoubenci nebo ti, co spolu chodí, vzájemně sebe dotýkají, vzrušují se, mazlí, navzájem ukájejí nebo spolu spí? Ve skutečnosti jde o sobectví – protože když půjdu na kořen věci – jde mi v tu chvíli především o naplnění vlastních tužeb a potřeb a svého partnera k tomu jenom „používám“ – tvrději řečeno spíš zneužívám – v tu chvíli mu nejsem požehnáním – jsem mu podle Božího slova kamenem úrazu. Ať už to budeme nazývat jak chceme, ať už se budeme dušovat, že to děláme pro druhého – před manželstvím jde jen o sobecké jednání, které má naplnit naše touhy na úkor čistoty vztahu a především vztahu s Kristem – pokud mám být svému partnerovi požehnáním a pomocí a mám tu být pro něj – před svatbou nebo po svatbě – musím poddat tuhle oblast Kristu a ne pro zákon nebo svědomí, ale pro Kristovu lásku ve mně vůči svému partnerovi zachovat čistotu – můžu si dát pravidla, jako, že se nikdy nebudeme svlékat, že si spolu nikdy nelehneme na jednu postel před svatbou, atd... ale bez přiznání a vyznání toho, že jsem v tom vlastně sobecký – budou i tato pravidla jenom zákonictvím. A pokud v tom věřím Kristu, který mi dal svého Ducha, který mě vede, tak můžu žít ve svobodě i od nečistoty ve vztahu.
<BR>
<BR>Opakuju, je to zkušenost a názor jednoho páru – nikoliv návod, ani učení. Píšu to opravdu jenom jako podnět k modlitbám a zkoumání motivů, proč podléháme pokušení v oblasti sexu před svatbou tak často.
<BR>
<BR>Přeju Ti opravdu upřímně moudrost Ducha
<BR>
<BR>PS: rozchod nevidím, jako řešení – to je opravdu zákonický postoj – pokud člověk nevyřeší svobodu od nečistoty v sobě, padne v tom i v příštím vztahu, i sám...
<BR><BBCode><A>dick@picard.cz</A><BBCode>

Sobectvi? jak sam pisete: telo Tve je pro druheho. Kdyz chlapec bude chtit divku pomazlit, protoze je to pro nej rozkos udelat ji dobre, je to sobectvi? On to prece dela pro ni. Ona to prijme na jeho prani. A naopak.
Tenhle argument neni 100%
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kresba
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Apr 06, 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne duben 06, 2008 8:44 pm    Předmět: Co je to hřích ?? Citovat

Co je to hřích ?? A kdo má vůbec právo na to říkat, co je hřích a co nikoli ?? Žijeme přeci ve svobodné demokratické společnosti 21.století (nikoli ve středověku s inkvizicí za zády), tak nechápu, o čem je tady vůbec vlastně řeč? Když se máte rádi a máte chuť se spolu vyspat, tak to prostě udělejte. Že nejste manželé, pokud jste starší 15 let, tak to není přeci žádný problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Puritan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Feb 17, 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 4:31 pm    Předmět: Citovat

Právě protože jsme v demokracii, tak máme i právo si myslet a říkat, že něco je hříchem či je to špatné. Inkvizici do toho nepleť, ta je sama o sobě dost těžkým hříchem tzv. římské církve. Máme svobodu slova. Naopak znakem demokratické společnosti by bylo, kdyby se zakázalo prohlašovat o něčem, že to je špatné. A to by byla vskutku katastrofa. Že někdo říká, že předmanželský sex je hřích, tak to možná tebe i jiné pohoršuje (taky je mi úzko, když v Bibli čtu, co všechno je hříchem), protože to okatě a bez přikrašlování lidi obviňuje z hříšnosti. Ale jestli nevěříš Bohu, tak proč by to měl být problém? Nikdo tě nenutí tak žít. Ani Bůh ne. Ale jestli v Něj věříš, tak ti dává jasně najevo, jak správně naložit se svým životem. Ale první krok je vůbec přijmout to, že žijeme v hříchu a potřebujeme pomoc od Boha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Hříchy sexuální Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.14 sekundy